Estelon na Audio Video Show 2023. Wystawa

Estelon, estońska firma zajmująca się wysokiej klasy kolumnami, zaprasza na prezentacje w czasie wystawy Audio Video Show 2023.

Głównym punktem programu mają najnowsze konstrukcje, model Forza Anniversary Edition. Wystawca pisze, że jest to „ważny, znaczący kamień milowy w podróży firmy Estelon, upamiętniając dekadę niezrównanego sukcesu w świecie highendowego audio”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Ta specjalna prezentacja, przygotowana przez polskiego dystrybutora, firmę Nautilusa, będzie dla audiofilów jedyną okazją do zobaczenia i wysłuchania Forza Anniversary Edition, ponieważ wyprodukowano tylko 10 par tego modelu.

W systemie z kolumnami Estelon Forza Anniversary Edition odbędą się warsztaty poświęcone płytom SACD z muzyką Czesława Niemena, prowadzone przez redaktora naczelnego „High Fidelity”, WOJCIECHA PACUŁĘ; więcej → TUTAJ.

Kiedy: SOBOTA, 28 października 2023, godz. 16:00

Gdzie: Hotel Golden Tulip

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

 Kolumny Estelon Forza to czterodrożne konstrukcje w których zastosowano dwa, wykonane na zamówienie, 11-calowe głośniki niskotonowe z aluminiową membraną typu sandwicz, 8-calowy głośnik średniotonowy, również z aluminiową membraną typu sandwicz, oraz 7-calowy przetwornik średniotonowy z membraną ceramiczną i 1-calową diamentową kopułkę wysokotonową – wszystkie wykonane przez firmę Accuton. Ta kombinacja ma, jak czytamy, zapewniać wyjątkowy dźwięk: „precyzyjny niski bas, szybki wyższy bas, wolne od zniekształceń średnie częstotliwości i krystalicznie czyste wysokie częstotliwości, sięgające do 60 kHz – znacznie wyżej niż ludzki słuch”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Unikalna konstrukcja obudowy Forzy charakteryzuje się miękkimi krzywiznami, eliminującymi efekty dyfrakcji, co ma się przekładać na liniową dyspersję nie tylko przed głośnikiem, ale także pod różnymi kątami. Tka konstrukcja poszerza, jak mówi producent, tzw. „sweet spot”. Co więcej:

Zakrzywione ściany obudowy i specjalnie zaprojektowane komory wewnętrzne minimalizują wibracje obudowy, zachowując czystość sygnału audio, który pochodzi wyłącznie z przetworników. Dzięki znacznej masie wynoszącej 150 kg na kanał, Forza może pochwalić się zarówno stabilnością reaktywną, jak i dynamiczną, wzmacniając atak transjentów i zapewniając niezrównaną dynamikę oraz mikrodynamiczne szczegóły dźwięku.

Producent i dystrybutor zapraszają do hotelu Golden Tulip już w przyszły piątek, sobotę i niedzielę. Więcej o atrakcjach nadchodzącego Audio Video Show 2023 → TUTAJ.  

ESTELON.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne