Merason Reuss. Przetwornik cyfrowo-analogowy ze Szwajcarii

Szwajcarski producent Niedal audio lab ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek przetwornika cyfrowo-analogowego Merason Reuss.

Dyrektor generalny i właściciel marki, Daniel Frauchiger, mówi:

Jestem podekscytowany nowym modelem Reuss. Każdego dnia napędza nas pasja do muzyki, a nasz nowy DAC zapewnia purystyczną jakość dźwięku i wspaniałe wrażenia w bardzo przystępnej cenie. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich audiofilów.

Nazwa nowego DAC-a inspirowana jest słynną rzeką w Szwajcarii, a – jak czytamy – „płynny dźwięk łączy się z DNA Merasona, zgodnie z którym «mniej znaczy więcej» i gdzie nacisk położony jest przede wszystkim na jakość muzyki”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Po DAC1 Mk II, Niedal Audio Lab zaproponował kolejny przetwornik cyfrowo-analogowy w przystępnej cenie (test DAC1 w „High Fidelity” → TUTAJ). Producent pisze o nim:

Reuss to czyste i neutralne barwy, bogate i energetyczne brzmienie, wyraźna, głęboka i szeroka scena, precyzyjna lokalizacja i dobrze zdefiniowany bas to tylko niektóre z jego wyjątkowych cech.

Urządzenie dostępne jest w kolorze srebrnym z czarną obudową. Obudowę wykonano z aluminium, a całość została wyprodukowana w Szwajcarii w manufakturze mieszczącej się w Burgdor.

W budowie zwraca uwagę zastosowanie montażu SMD, podobnie jak w modelu DAC1 Mk II. Płytka drukowana z układem odpowiedzialnym za konwersję i buforowanie ma 6-warstwową budowę zapobiegającą zakłóceniom poszczególnych sekcji. Wszystkie elementy aktywne są chłodzone bezpośrednio przez obudowę, dzięki czemu pozostają stabilne termicznie. Jak pisze producent, komponenty zostały starannie wybrane na podstawie ich dźwięku i mierzalnych parametrów, przy czym ostatecznym arbitrem był odsłuch. W sekcji D/A zastosowano sprawdzony układ Burr-Brown PCM1794A, po jednym na kanał, co ma zapewnić wyższą dynamikę.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów Merason, topologia obwodów jest symetryczna, tj. w sumie mamy cztery niezależne kanały. Zasilacze mają budowę liniową i wykorzystano w nich aż trzy transformatory, odpowiedzialne za zasilanie obwodów analogowych i cyfrowych. Układ standby jest w trakcie pracy całkowicie wyłączony, aby wyeliminować zakłócenia. Dostępne wejścia to S/PDIF RCA, Toslink, jedno AES/EBU i jedno USB Audio Class 2.0. Wymiary wynoszą 454 x 275 x 50 mm, a urządzenie waży 6 kg.

Dostępność i cena

Merason Reuss jest już dostępny u przedstawicieli handlowych w cenie 4900 euro.  ●

MERASON.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne