Od „Mniejszego zła” Barbary Sikorskiej po koncertowe SBB. Czyli luty z GAD Records

Wydawnictwo GAD Records, specjalizujące się w reedycjach polskiej muzyki z czasów PRL, ogłosiło kalendarz kolejnych premier.

Wśród nich znajdą się krążki: Barbary Sikorskiej, Marcelego Latoszka, SBB oraz soundtrack Krzysztofa Marca do serialu TV „W labiryncie”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Barbara Sikorska (na zdjęciu powyżej), jedna z największych nadziei polskiej sceny popowej przełomu lat 80. i 90., powraca w dwupłytowej antologii zbierającej zarówno nagrania z jej jedynego albumu, jak i multum innych sesji z lat 1986-94. Pierwszy raz jej historia wreszcie doczekała się kompleksowego opracowania. Marceli Latoszek, znany z zespołu Omni, na początku lat 80. próbował sił jako solista. Nagrał nawet kasetę inspirowaną startem promu Columbia. Rozprowadzany wśród znajomych materiał doczekał się wreszcie oficjalnego wydania. Wracamy także do bogatego katalogu SBB, inaugurując serię „Live Cuts”, prezentującą kompletne nagrania koncertów z całej historii zespołu. Na pierwszy ogień zaglądamy na duńską trasę z maja 1979 roku.

A dla fanów czarnych (bądź zielonych) płyt winylowych: W labiryncie Krzysztof Marca, soundtrack serialu TV pod tym samym tytułem. Wydawca informuje o tym, że ma także ostatnie sztuki limitowanej do 100 sztuk kasety z tym materiałem.

W marcu GAD Records zapowiada ucztowanie w czeskiej Pradze: „Zamiast aksamitnej rewolucji będzie rewolucja zielona”.

www.GADRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne