„Muzyka spod igły” Wojtka Padjasa na Audio Video Show 2022

W tym roku audycja radia RMF Classic WOJTKA PADJASA pt. „Muzyka spod igły” na żywo, na PGE Narodowy.

Patronami tych prezentacji będą RMF Classic oraz Paganini Audio. Redaktor zaprasza na swoje seminaria, które będzie prowadził wraz z zaproszonymi gośćmi:

Mili Państwo, nie spodziewałem się, że mój program radiowy i ja sam wylądujemy na wybudowanym za ogromne pieniądze stadionie PGE Narodowy. Czuję się wobec tego, jak jakiś piłkarz narodowy. Co więcej, ląduję tam w gronie seminarzystów Audio Video Show, wśród których jest kilku, których wiedzę i kompetencję cenię ogromnie.
Sam wiem niewiele, przyznam, że na wystawy nie jeździłem, nie śledziłem, nie fotografowałem i nie pastwiłem się. I pewne, gdyby nie fakt, że stałem się „Alicją po drugiej stronie  lustra” bym i tym razem nie przyjechał. Audiofilizm nie jest moją pasją, nie cierpię z braku posiadania wzmacniacza XYZ, ani nie twierdzę, że moje kolumny „zjadają na śniadanie” te ZYX. Przyznam, że trzeba odwagi Adama Mokrzyckiego, żeby mnie zaprosić – wraz z RMF Classic i Muzyką spod igły.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ WOJCIECH PADJAS (po prawej) z redaktorem naczelnym „High Fidelity”
Program

⸤ W piątek o 18.00  Na Narodowym u nowego dystrybutora Regi rozmawiać będę z Markiem Dybą i Jarosławem Mazurem o gramofonowej  Scylli i Charybdzie i, jak ów Odyseusz, będę chciał przepłynąć między gramofonem z 1976 roku, a tym  co można go kupić dzisiaj. Konkurencja seminariów w tym samym czasie (Piotr  Metz i Michał Wiśniewski) trudna do udźwignięcia, więc przebijam – mam gadżety!

W sobotę w tym samym miejscu  (o 11.00) szykuję się na spotkanie z Piotrem Rzeczyckim z Universal Music Poland i Adamem Zakrzewskim z Sony Music Polska, by popatrzeć i posłuchać ich nowości wydawniczych. Już zapowiedziałem, że pobiorę od nich myto w postaci płyt, jakie będą mieli ze sobą – może więc nic nie pokażą.

A teraz – za pomocą tramwaju przeteleportuję się do Hotelu Tulip Radison, gdzie:

⸤ O 13.00 (żebym kurcze zdążył) spodziewam się konwoju znanego detektywa, który dostarczy do sali Nautilusa kilka najcenniejszych płyt Mietka Stocha. A ja będę chciał się dowiedzieć ile kosztują, dlaczego są takie drogie i dlaczego nie dostanę na nie żadnego, koleżeńskiego rabatu. Chyba, że… znajdę coś, co mam ja, a czego Mietkowi brakuje. Więcej o Mietku w „High Fidelity” → TUTAJ.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ MIECZYSŁAW STOCH w swoim pokoju odsłuchowym
O 15.00 szybkim krokiem udam się do sali RCM, gdzie Roger Adamek obiecał postawić „zestaw marzeń”, na którym Adam Czerwiński położy premierową płytę swojego wydawnictwa AC Records. Ja z kolei pomęczę go, pytając o to, czy trzeba odwagi, determinacji, pasji, by w małym kraju nad Wisłą zrobić referencyjną płytę winylową. Ale – ale – tematu  Jan Sebastian Bach feat. Adam Czerwiński  nie odpuszczę i na to zapraszam szczególnie.
⸤ Niewiele później , bo o 17.30 (znów w Nautilusie) spotkam się – to nie przypadek –  z Tytusem Hołdysem, którego Winylokino i Między ścieżkami wyrasta na kultowe spotkania z muzyką filmową. Dzisiaj wciąż jeszcze to Wojtek Padjas zaprasza na spotkanie z Tytusem Hołdysem, ale już pewnie za rok a może dwa o spotkanie z Tytusem to ja będę zabiegać. Dumny będę wówczas. Bo zawsze przychodzi te chwila, kiedy powinniśmy zgrabnie, bezboleśnie i dyskretnie usunąć się w cień. A jeśli za tym cieniem będą wspaniali młodzi ludzie, jeśli z tego cienia wyjdą, to znaczy, że nasze życie miało sens. Co dedykuję niektórym moim kolegom (obecnym i owszem na AVS), którym wiąż się zdaje, że bez nich świat będzie uboższy.

I to byłoby na tyle, jak mawiał ktoś z przeszłości.

AUDIOSHOW.PL

tekst red./Wojciech Padjas

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne