Paganini Audio – zestaw akcesoriów dla miłośników winyli

Premiera firmy Paganini Audio, producenta akcesoriów związanych z winylami.

Jak czytamy w materiałach prasowych, w połowie 2021 roku „wielojęzyczna i wielokultourowa grupa melomanów i pasjonatów postanowiła poszukać w świecie potrzebnych im produktów tak, by mieć komplet tego, co potrzebne jest – niemal do życia – miłośnikom muzyki z winylowych płyt”.

Jak dalej czytamy, okazało się, że ani w Japonii ani w Stanach, ani w Europie nie da się znaleźć kompletu tego, co jest im potrzebne. Postanowili zatem stworzyć własną markę i – co najważniejsze – własną linię produktów. W rok powstała ta linia, poprzedzona  restrykcyjnymi normami jakościowymi i odsłuchowymi.

 

Zestaw Paganini Audio będzie miał światową premierę w czasie warszawskiej wystawy Audio Video Show 2022.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Paganini startuje równolegle w Japonii i w Polsce. W komunikacie prasowym czytamy:

Wybór patrona nie był przypadkowy – jego utwory wymagają nie tylko najwyższego kunsztu wykonawczego, ale są szczególnie trudne dla odtworzenia za pomocą sprzętu audio. W projekcie Paganini Audio uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Jedne doradzały, inne testowały, jeszcze inne krytykowały (co pozwalało doskonalić produkty). Byli w tej grupie – kierownik tłoczni, masteringowiec, wydawca płyt,  chemik  koncernu specjalizującego się w preparatach dla medycyny, specjalista od najbardziej zaawansowanych zabezpieczeń przed przepięciami ESD a nawet mąż telewizyjnej makijażystki. Każdy z nich wniósł w ten projekt cząstkę swojej unikalnej wiedzy.

Na końcu projektu zostali: Makoto z Sendai, Kris z Chicago, Irma z Wiednia i Wojtek z Krakowa. Każde z nich ma równe prawa do marki i jej produktów. Produkty Paganini Audio powstają przede wszystkim w Europie i Japonii, według „restrykcyjnych norm jakościowych”. Producent mówi, że jest to prawdopodobnie jedna z pierwszych na świecie marką z tak kompleksową ofertą.

paganiniaudio@gmail.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne