Muarah MT-3 & MY-1/9. Gramofon & ramię gramofonowe

Polska firma Muarah wprowadza do sprzedaży dwa nowe produkty: gramofon MT-3 oraz ramię gramofonowe MY-1/9.

Premiera obydwu produktów będzie miała miejsce w trakcie zbliżającej się edycji wystawy Audio Video Show w Warszawie, w dniach 27-29 października. Zarówno gramofon, jak i ramię są najtańszymi elementami oferty Muarach i przeznaczone są, jak czytamy, dla „szerszej grupy melomanów”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

MT-3, w odróżnieniu od wcześniejszych, opartych na akrylu konstrukcji, korzysta z podstawy wykonanej z grubej płyty MDF, lakierowanej w kolorze czarnej satyny. Talerz, podobnie jak w innych gramofonach z oferty Muarah wykonany jest z czarnego akrylu o grubości 30 mm i masie ok. 2,5 kg. Uwagę zwraca oryginalna konstrukcja zintegrowanej maty gramofonowej, przypominającej model MT-2 w wersji Special Edition, którego premiera miała miejsce podczas ubiegłorocznej edycji wystawy AVS.

Nowy gramofon przystosowany jest do montażu ramion o efektywnej długości ok. 9 cali, czyli tych najbardziej popularnych. Jak mówi producent, design modelu MT-3 „łączy elementy estetyki „vintage” oraz nowoczesne rozwiązania techniczne i materiały”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Druga nowość to ramię gramofonowe z logo Muarah, w pełni zaprojektowane i produkowane w Polsce. Jest to klasyczna konstrukcja w układzie Kardana wykorzystująca miniaturowe łożyska kulkowe. Producent pisze:

Długość ok. 9 cali oraz masa efektywna w granicach 15 g sprawiają, że jest to dość uniwersalne ramię z perspektywy dopasowania z parametrami popularnych wkładek gramofonowych.

Jak dotąd warszawska manufaktura korzystała z ramion innych uznanych producentów z Europy i Japonii. Uzupełnienie oferty o własną konstrukcję zapewnia, jak czytamy, „większą niezależność i otwiera nowy rozdział w historii marki”. Premierowy model oznaczony jako MY-1/9 to zapowiedź całej serii ramion z logo Muarah.

Producent zaprasza do hotelu Radisson Blu Sobieski do sali Husaria na prezentację połączoną z odsłuchami.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Cena
  • MT-3: 14 900 zł (w konfiguracji z ramieniem MY-1/9 – na zdjęciu)
  • MY-1/9: 7 900 zł

www.MUARAH.com

tekst red./mat. pras.

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne