Lindemann Move. Kolumny głośnikowe

Niemiecki producent wprowadził do sprzedaży swoje pierwsze kolumny głośnikowe.

Move to podstawkowe kolumny głośnikowe mające nie tylko awangardowy wygląd, ale także – jak czytamy w materiałach prasowych – nieszablonową konstrukcję. Producent pisze:

LINDEMANN MOVE to nie tylko świetne uzupełnienie niezwykle ciekawego wachlarza produktów niemieckiej marki, ale i bardzo ciekawa, a zarazem świetnie brzmiąca konstrukcja sama w sobie. A przy tym umożliwia ona stworzenie eleganckiego, genialnego w swojej prostocie systemu audio, którego brzmienie potrafi zaskoczyć swoim wyrafinowaniem.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W nowych kolumnach Lindemanna zastosowano przetwornik szerokopasmowy pracujący bez zwrotnicy, wsparty głośnikiem wysokotonowym AMT podłączonym przez jeden, wysokiej klasy – jak mówi polski dystrybutor – kondensator. Dzięki temu:

Uzyskano brzmienie, które łączy najlepsze cechy konstrukcji szerokopasmowych i wielodrożnych. LINDEMANN MOVE to krok w ciekawym kierunku i bardzo interesujący kąsek dla audiofilów poszukujących czegoś nad wyraz oryginalnego a przy tym kompetentnego brzmieniowo.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W przeciwieństwie do zdecydowanej większości kolumn na rynku, LINDEMANN MOVE implementują koncepcję źródła punktowego. Innymi słowy, ich przetwornik stożkowy o charakterystycznym miedzianym kolorze odtwarza bardzo szerokie pasmo – od basu, poprzez średnicę aż do 10 kHz. A w zakresie tonów najwyższych wsparty jest przez przetwornik wysokotonowy, który poszerza zakres przenoszenia aż do 36 kHz. Takie rozwiązanie, jak czytamy, daje „wszystkie zalety przetwornika szerokopasmowego wraz ze spójnością czasową na czele, a jednocześnie pozbawione jest jego wad”.

Przetwornik szerokopasmowy w nowych kolumnach połączony jest bezpośrednio ze wzmacniaczem – bez zwrotnicy. Dodatkowo dzięki specjalnej konstrukcji tego przetwornika, jak czytamy, „wyeliminowano problemy z rezonansami, jakie zazwyczaj trapią tego typu głośniki na skraju ich pasma przenoszenia”. To, co w tym przypadku niezwykle istotne, to fakt, że zdecydowana większość muzycznego sygnału przenoszona jest przez jeden przetwornik, bez jakiejkolwiek ingerencji zwrotnicy, która mogłaby powodować problemy z fazą.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Głośnik wysokotonowy typu Air Motion Transformer o membranie harmonijkowej odtwarza tylko informacje muzyczne powyżej 10 kHz. A dzięki sposobie działania i niezwykłej szybkości pokrywa zakres aż do 36 kHz. Dlatego też:

Świetnie poradzi sobie ze współczesnymi formatami wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo posiada najprostszą i jednocześnie najlepszą w takiej koncepcji zwrotnicę z możliwych, bo podłączony jest przez tylko jeden kondensator. I jest to kondensator najwyższej klasy, czyli uznany Alumen Z-Cap.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W kolumnach tych, za wyjątkiem panelu przedniego, zastosowano drewno o wysokiej gęstości. Sam zaś panel przedni jest wykonany z aluminium. LINDEMANN oferuje też do swoich najnowszych głośników dedykowane, specjalnie zaprojektowane podstawki.

Dostępność i cena

Kolumny głośnikowe swoją premierę będą miały podczas wystawy Audio Video Show 2023, która odbędzie się 27-29 listopada. Będzie można je odsłuchać na Stadionie Narodowym w Sali 140 obsługiwanej przez sieć sklepów HiFiPRO. Cena głośników wynosi 14 490 zł.

LINDEMANN-audio.de

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne