Michael Baird „Resonance Vibration Frequencies”. Premiera na płycie SACD

3 listopada ukazał się nowy album Michaela Bairda na krążku SACD – „Resonance Vibration Frequencies”.

Michael Baird to urodzony w Zambii perkusista, kompozytor i producent muzyczny. Jego nowa płyta wyrosła z połączenia muzyki i techniki. Jak czytamy, nauka mówi nam, że wszystkie rzeczy w naszym wszechświecie są w ciągłym ruchu, wibrują. Nawet obiekty, które wydają się nieruchome, w rzeczywistości wibrują, oscylują i rezonują z różnymi częstotliwościami. Rezonans to rodzaj ruchu charakteryzujący się oscylacją między dwoma stanami. I dalej:

Ostatecznie cała materia to po prostu wibracje różnych pól. Ciekawe zjawisko pojawia się, gdy różne wibrujące rzeczy/procesy zbliżają się do siebie: często po pewnym czasie zaczynają razem wibrować z tą samą częstotliwością. To „synchronizacja”. Czasem robią to w sposób, który może wydawać się tajemniczy. Dziś opisuje się to jako zjawisko spontanicznej samoorganizacji. Jego badanie prowadzi do potencjalnie głębokich spostrzeżeń na temat natury świadomości i, bardziej ogólnie, wszechświata. Wszystko rezonuje w określonych częstotliwości. Wszystko opiera się na wibracjach.
Nośnik: Super Audio CD
Wydawca: SWP Records SWP 069
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Płyta został nagrana przy użyciu, jak mówi wydawca, „specjalnej” techniki mikrofonowej „wychwytującej każdą wibrację metalowych instrumentów i przedmiotów”. Michael Baird wykorzystuje całą rodzinę dźwięków, od chłodziarki do szampana po maleńki dzwonek z Indii. Jak czytamy w komunikacie prasowym, to jest „muzyka metalowa, nie «Heavy Metal», ale bardziej «Light Metal»” To zarówno muzyka współczesna, awangardowya, ale i eksperymentalna a nawet world music i ambient.

Nagrania dokonano w plikach 96 kHz/32 bity, z wielokanałowym dźwiękiem przestrzennym, a 24-stronicowa książeczka wypełniona jest zdjęciami i tekstami.

www.SWP-RECORDS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne