EverSolo DMP-A8. Przedsprzedaż w salonie Q21

Salon Q21 ogłosił przedsprzedaż odtwarzacza plików EverSolo DMP-A8.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, jest to następca modelu DMP-A6, który „w pewnym momencie był niezwykle ciężko dostępny” Aby rozwiązać problemy z dostępnością firma „postanowiła pójść dalej i zawalczyć ze znacznie droższymi produktami”. I dalej:

Robi to właśnie z pomocą modelu DMP-A8, który wstępnie prezentuje się niezwykle ciekawie. Czy tak naprawdę jest, dowiemy się już w grudniu, ale na razie pokierujemy się słowami producenta, które między innymi znajdziecie poniżej. W końcu spełnili oni większość uwag użytkowników po prezentacji pierwszego modelu.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W DMP-A8 zastosowano flagowym przetworniki D/A firmy AKM, AK4499EX + AK4191EQ z opatentowaną technologią Velvet Sound. Wśród innych zmian zobaczymy nowy interfejs USB XMOS XU316 – porty USB obsługują teraz sygnał do DSD512 oraz PCM 768/32 – a także dwa femtosekundowe oscylatory Accusilicon, które oferują bardzo niski szum fazowy i zapewniają obwodom dekodującym czysty sygnał zegara (45,1584 MHz i 49,152 MHz). EverSolo DMP-A8 jest wyposażony w procesor DSP z regulacją głośności, korektorem parametrycznym, filtrami FIR, filtrowaniem HPF/LPF, wzmocnieniem basów, kompresorem i zarządzaniem opóźnieniami.
DMP-A8 wyposażono w symetryczny tłumik R2R, wykorzystującego rezystory i przekaźniki. Jego układ ma system ochrony głośności, automatycznie redukujący nadmierny poziom głośności do ustawionego poziomu po włączeniu urządzenia.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

DMP-A8 może służyć jako transport plików z zewnętrznymi przetwornikami DAC za pośrednictwem wyjść I2S HDMI, USB, optycznych lub koncentrycznych. Jako przetwornik cyfrowo-analogowy oferuje także liczne wejścia cyfrowe: dwa koaksjalne, dwa optyczne, a także USB-B do podłączenia komputera lub smartfona. Nowością jest zastosowanie HDMI ARC. Urządzenie ma zbalansowane wejście XLR i niezbalansowane wejście RCA. Co więcej, DMP-A8 jest również wyposażony w łączność Bluetooth 5.0, umożliwiającą bezprzewodowe połączenie z szeroką gamą źródeł.

EverSolo DMP-A8 jest większy od poprzednika, a całość jest zamknięta w obudowie z aluminium lotniczego, obrabianego metodą CNC. Szczotkowany front i anodowany korpus tworzą, jak czytamy, piękne połączenie klasycyzmu i nowoczesności. Na froncie znajdziemy z kolei duży, sześciocalowy i dotykowy ekran o rozdzielczości FullHD wykonany w technologii LCD.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

 

Dostępność

Najnowszy streamer EverSolo DMP-A8 będzie dostępny w sprzedaży już w grudniu. Jak pisze salon Q21, jego cena sugeruje, że będzie on konkurował m.in. z Luminem. I dalej:

Jesteśmy niezwykle ciekawi tego porównania, bo może okazać się ono bardzo ciekawe. Już teraz możecie też składać zamówienia preorderowe. Zapraszamy!

www.EVERSOLO.com

www.Q21.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne