Laiv Harmony ⸜ przetwornik cyfrowo-analogowy z Singapuru

Laiv Harmony jest nowym przetwornikiem cyfrowo-analogowym zaprojektowanym przez pana Weng Fai Hoh.

Mieszkający w Singapurze inżynier znany jest czytelnikom HIGH FIDELITY jako przedstawiciel firmy Soundaware. Jej DAC DAM-1 & PA-1 REF testowaliśmy w październikowym wydaniu magazynu z zeszłego roku (więcej → TUTAJ). Z początkiem tego roku pan Weng ruszył z własnym projektem, firmą Laiv.

DAC Harmony jest jednym z kilku produktów obecnych w jej ofercie zapowiadanej na trzeci kwartał tego roku. Oprócz niego znajdziemy w niej wówczas przedwzmacniacz liniowy, stereofoniczną końcówkę mocy i monobloki. Na 2025 rok zaplanowany jest transport plików audio. Pierwszy będzie jednak przetwornik cyfrowo-analogowy Harmony.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Układ D/A jest dyskretny, to konstrukcja typu R-2R. Sterowaniem rezystorów zajmuje się układ FPGA Intel Cyclone. Do wyboru mamy tryby z oversamplingiem lub bez niego (NOS). O precyzję taktowania dba z kolei ultra precyzyjny zegar taktujący CCHD-957 FEMTO. Informacje o statusie urządzenia i o sygnale wejściowym przeczytamy na sporej wielkości, ładnym wyświetlaczu OLED. Sygnał cyfrowy prześlemy przez jedno z czterech wejść cyfrowych – USB → PCM: 44,1 – 768 kHz & DSD: DSD64-DSD256, RCA (S/PDIF) → PCM: 44,1 – 192 kHz, XLR (AES/EBU) → PCM: 44,1 – 192 kHz lub HDMI (I2S) → PCM: 44,1 – 768 kHz, a analogowy dostaniemy z wyjść RCA i XLR.

W mailu, który przysłał do nas pan Weng czytamy:

Harmony uosabia nasze dążenie do doskonałości, łącząc zaawansowaną technologię z drobiazgowym kunsztem wykonania, aby zapewnić niezrównane wrażenia dźwiękowe. Włożyliśmy nasze serca i dusze w stworzenie produktu, który naszym zdaniem wyznacza nowy standard w branży.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

I dalej:

Obecnie Laiv znajduje się w fazie „miękkiej premiery” i jest udostępniany tylko znajomym, którym najbardziej ufam. Jako osoba, której ufam, że rozumie zawiłości sprzętu audio i znaczenie uczciwych recenzji, byłbym zaszczycony, gdybyś zrecenzował przetwornik cyfrowo-analogowy Harmony. Twoja opinia jest dla nas bezcenna, ponieważ staramy się stale ulepszać i udoskonalać nasze produkty.

Obudowa DAC-a została wykonana z aluminiowego, wyfrezowanego wewnątrz, bloku i stoi na trzech aluminiowych stożkach. Urządzenie dostępne będzie w dwóch wersjach kolorystycznych, srebrnej i czarnej, z anodowanymi na kolor złoty elementami.

Dostępność i cena

Przetwornik cyfrowo-analogowy Laiv Harmony dostępny będzie w sprzedaży wysyłkowej już niedługo w cenie 2600 dolarów singapurskich (ok. 7650 zł). Wcześniej zapoznają się z nim państwo w teście HF.

www.LAIV.audio

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne