Classé Delta Pre Mk II ⸜ przedwzmacniacz liniowy z odtwarzaczem plików

Polski przedstawiciel kanadyjskiej firmy Classé poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży jej nowego produktu.

Przedwzmacniacz Delta PRE Mk II bazuje, jak czytamy, na swoim poprzedniku, modelu Delta PRE Mk II, ale z nową i „gruntownie zmodernizowaną” sekcją cyfrową, charakteryzującą się – pisze dystrybutor – „niezauważalnym poziomem zniekształceń i prawdziwie światowej klasy jakością dźwięku”. Urządzenie jest nie tylko przedwzmacniaczem, ale i odtwarzaczem plików bazującym na technologii HEOS. Przypomnijmy, że HEOS jest systemem bezprzewodowej transmisji, także multiroom, zaprojektowanym przez firmę Denon.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent wymienia następujące cechy szczególne nowego urządzenia:

  • Wejścia analogowe: 2 x XLR, 2 x RCA, 2 x gramofonowe (MM/MC)
  • Wyjścia analogowe: 5 x XLR oraz 5 x RCA
  • Wejścia cyfrowe: Ethernet, 2 x USB, 1 x AES/EBU, 3 x koaksjalne oraz 3 x optyczne
  • Opcjonalny karta: moduł z 4 wejściami HDMI i 1 wyjściem, z obsługą 4K
  • DAC: 2 x 32-bity/384 kHz, AKM AK4497EQ DAC działające w trybie Differential Mono
  • Obsługa formatów wysokiej rozdzielczości do PCM 384 kHz/32 bity, DSD512 i MQA
  • Streaming z Spotify, AirPlay 2, Amazon Music, Deezer, Pandora, Roon, TIDAL HiFI Plus i wielu innych, dzięki HEOS built-in
  • Możliwość wyboru częstotliwości, poziomu i regulacji tonów oraz zaawansowany, pięciopasmowy korektor parametryczny w domenie cyfrowej.
  • Wyjście słuchawkowe
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W materiałach prasowych czytamy:

Najbardziej znaczącym dodatkiem do nowego PRE Mk II jest implementacja HEOS, wysoko cenionej platformy streamingowej i multiroom, wykorzystywanej również przez komponenty firm Denon i Marantz. Oznacza to, że Delta PRE Mk II może strumieniować muzykę z Amazon Music, TIDAL HiFi Plus, Deezer, Pandora i wielu innych serwisów. Kompatybilność DLNA i Roon Ready zapewnia Classé taką samą elastyczność podczas odtwarzania strumieniowego z dysku NAS, podczas gdy gniazda USB-A na panelu przednim i USB-B na panelu tylnym mogą być używane do podłączenia lokalnych źródeł muzyki. Oczywiście Delta PRE Mk II obsługuje wszystkie popularne formaty audiofilskie, w tym WAV, AIFF, ALAC, FLAC, DSD, a nawet MQA.

Do kompletu dostajemy również AirPlay 2 i Spotify Connect. Użytkownicy telewizorów mogą się zdecydować na opcjonalny moduł HDMI kompatybilny z 4K (za dodatkową opłatą), dzięki czemu – jak mówi producent – „referencyjna jakość dźwięku Hi-Fi stanie się centralnym elementem Twojego salonu”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Właściciele przedwzmacniaczy Delta PRE starszej generacji mogą również skorzystać z nowych funkcji i poprawek dostępnych w PRE Mk II poprzez modernizację istniejącego PRE do specyfikacji Mk II. Dostępny oddzielnie zestaw modernizacyjny (8999 ) może zostać zamontowany przez certyfikowane centra serwisowe Classé na całym świecie.

Dostępność i cena

Przedwzmacniacz liniowy z odtwarzaczem plików Classé Delta Pre Mk II dostępny jest w sprzedaży od 13 marca, czyli od wczoraj, w cenie 52 999 zł.

www.CLASSEAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne