Fyne Audio SuperTrax ⸜ głośnik superwysokotonowy

Szkocka firma FyneAudio wprowadza do swojej serii Vintage głośnik superwysokotonowy SuperTrax.

Według zapewnień producenta, dzięki regulacji efektywności może on współpracować z szeroką gamą kolumn głośnikowych. Tego typu głośniki są szeroko stosowane przez audiofilów z Japonii i to z myślą o nich został on przygotowany; wcześniej podobny głośnik oferowała również firma Tannoy.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dla uzyskania bardzo szerokiego pasma reprodukowanych częstotliwości (do 60 kHz) zastosowano nową  25 mm kopułkę wykonaną z lekkiego i sztywnego materiału Thin Ply Carbon Diaphragm (TPCD). W materiałach prasowych czytamy:

Rozszerzenie reprodukowanego pasma wzbogaca muzykę o zwiększoną dokładność barwową i tonalną, precyzyjniejsze i wyraźniejsze oddanie transjentów, oraz poczucie przestrzeni, porządkując równocześnie odtwarzanie nawet najniższych częstotliwości.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Konstrukcja SuperTrax pozwala na wytworzenie energii w kącie 360 stopni, co pozwala – czytamy – „otoczyć użytkownika strefą swobodnego i spójnego dźwięku”. Dyfuzor zastosowany w SuperTrax potrafi przekształcić falę akustyczną generowaną przez płasko ułożoną kopułkę wysokotonową w falę sferyczną emitowaną we wszystkich kierunkach. Jak zapewnia producent, wszechkierunkowa reprodukcja najwyższych tonów to możliwość swobodniejszego wyboru miejsca odsłuchu.

www.FYNEAUDIO.com

tekst red./mat. praswowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne