Lang Lang „Saint-Saens” ⸜ Deutsche Grammophone. Premiera

1 marca ukazał się nowy album Lang Langa zatytułowany „Saint-Saens”

Płyta dostępna jest w formie  dwupłytowego albumu Compact Disc, dwupłytowej płyty LP oraz jako plik FLAC hi-res. Osobna wersja trafiła na platformy streamingowe – w serwisie Tidal dostępna jest w plikach FLAC 24 bity, 192 kHz!

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Lang Lang i Gina Alice

Artysta o nowym albumie mówi:

Praca nad tym albumem była ekscytującą podróżą przez muzyczny świat Camille Saint-Saënsa. Wielu z nas pamięta z dzieciństwa jego słynny Karnawał zwierząt, a ja czułem się cudownie, mogąc nagrać tę suitę z moją żoną, Giną Alice. Wierzę, że II koncert fortepianowy Saint-Saënsa to wspaniałe, ale wciąż niedoceniane arcydzieło romantyczne. Odkrywanie go z bajecznie brzmiącą Gewandhausorchester i Andrisem Nelsonsem otworzyło przede mną nowe horyzonty.
Oprócz kultowych dzieł Saint-Saënsa, Ravela, Debussy’ego i Fauré, udało mi się bliżej zapoznać z muzyką niektórych francuskich kompozytorek. Dla potrzeb tego nagrania odkryłem więc kilka muzycznych skarbów, którymi z radością  podzielę się ze słuchaczami.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Lista repertuarowa zawiera słynny Karnawał zwierząt i drugi koncert fortepianowy Saint-Saensa, oba utwory nagrane z orkiestrą Gewandhaus pod dyrekcją Andrisa Nelsonsa. Lang Langowi w nagraniu Karnawału zwierząt oraz Petite Suite CD 71a Debussy’ego towarzyszy Gina Alice.

Album zawiera również kilkanaście utworów na fortepian solo, takich jak Pavane pour une infante défunte Ravela, czy In Paradisum i Pavane Fauré, a także ciekawy wybór kilku utworów francuskich kompozytorek: Germaine Tailleferre, Lili Boulanger, Louise Farrenc, Charlotte Sohy i Mélanie-Helene Bonis.

Album dostępny jest na podwójnej płycie CD, podwójnym winylu – zarówno w wersji czarnej, jak i przezroczystej. Na stronie wydawcy można również kupić wersję CD z autografem artysty. Dodajmy, że w Japonii krążek ukazał się w postaci płyty hi-res CD, czyli UHQCD x MQA-CD.

www.DEUTSCHEGRAMMOPHON.com

UNIVERSALMUSIC.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe/Olaf Heine

Poprzednie

Następne