Moondrop Space Travel ⸜ douszne słuchawki bezprzewodowe

Chińska firma Moondrop wprowadza do sprzedaży nowe słuchawki bezprzewodowe: Space Travel.

Moondrop to stosunkowo nowa marka, która została założona w 2015, jako Chengdu Shuiyueyu Technology Co., Ltd. Główną działalność tego producenta jest sprzęt audio, głównie urządzenia przenośne, w tym wzmacniacze i przetworniki cyfrowo-analogowe, oprogramowanie oraz usługi związane z grafiką komputerową.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Polski dystrybutor marki, MIP, pyta retorycznie: „Czy można mieć dokanałowe słuchawki bezprzewodowe w dobrej cenie, które oprócz wyglądu dadzą nam także funkcjonalność i świetne brzmienie?” I odpowiada: „Okazuje się, że tak! Poznajcie Moondrop Space Travel – to słuchawki, które korzystając z najnowszego Bluetooth 5.3 oferują stabilną łączność bezprzewodową, a dzięki doskonałym przetwornikom dynamicznym o średnicy 13 mm oraz szerokopasmowemu systemowi redukcji szumów zagrają doskonale w każdych warunkach.” I dalej:

Na dodatek wyglądają naprawdę kosmicznie i są przy tym świetnie wykonane. Zapewniają komfort noszenia i niezrównaną funkcjonalność dzięki intuicyjnemu sterowaniu dotykowemu i personalizacji dźwięku za pomocą aplikacji. To jedne z tych niedrogich słuchawek, które mocno zaskoczą nas tym, co potrafią zaoferować w naprawdę niewygórowanej cenie!
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Moondrop Space Travel nawiązują stylistyką do – jak czytamy w materiałach prasowych – marzeń o przestrzeni kosmicznej. Zastosowano w nich przetworniki dynamiczne – po jednym na każdą słuchawkę – o średnicy 13 mm. Przetworniki te posiadają, mówi producent, nowoczesną konstrukcję, ich membrany są kompozytowe, a kopułka w środku jest powlekana tytanem. Takie połączenie zapewnia, jak czytamy, „znakomity, mocny, dynamiczny i kontrolowany zarazem bas oraz czyste średnie i krystaliczne wysokie tony”. Cewka tego przetwornika nawinięta jest drutem CCAW, a z kolei napęd to silny magnes neodymowy N52.

Dzięki tym rozwiązaniom firma może się pochwalić bardzo dobrymi pomiarami. Zniekształcenia harmoniczne (THD, Total Harmonic Distortion) w całym paśmie audio wynoszą poniżej 0,1%, co jest wynikiem niespotykanym w kilkukrotnie nawet droższych słuchawkach. Technologia wyciszania szumów otoczenia działa szerokopasmowo i ma wysoką skuteczność, 35 dB. A żeby to osiągnąć, użyto – czytamy – zaawansowanych, „niezwykle wydajnych obliczeniowo układów elektronicznych wraz z bardzo czułymi mikrofonami”. To układ typu wyprzedzającego (feedforward), która pozwala wyciszyć szumy, a jednocześnie, jak twierdzi producent, nie wpływa w żaden sposób na brzmienie słuchawek.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Słuchawki te łączą się ze źródłem korzystając ze standardu przesyłu Bluetooth 5.3 i są kompatybilne wstecz. Mają też tryb o niskim opóźnieniu dedykowany dla graczy i wszystkich tych, którzy chcą je wykorzystać chociażby do oglądania filmów. Co więcej, zastosowano tutaj intuicyjne sterowanie dotykowe, które możemy dostosować pod siebie za pomocą aplikacji MOONDROP Link 2.0. Słuchawki oferują trzy charakterystyki odtwarzania niskich tonów: „Monitor” (brzmienie typowo monitorowe, z najniższą ilością basu), „Reference” (brzmienie wyrównane z odpowiednim balansem pomiędzy niskimi a wysokimi tonami) oraz „Basshead”, czyli brzmienie dla wszystkich tych, którym basu jest ciągle za mało.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Słuchawki Moondrop Space Travel dostępne są już dostępne w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych a ich cena wynosi tylko 149 zł.

MOONDROPLAB.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne