Synthesis Roma 510AC Signature ⸜ wzmacniacz zintegrowany • lampowy

Włoski producent Synthesis wprowadza do swojej oferty nową wersję wzmacniacza zintegrowanego Roma 510AC.

Wersja Signature wyposażona została w kilka udogodnień, mających zwiększyć uniwersalność urządzenia, a także – jak czytamy w materiałach prasowych – poprawić jego brzmienie. Do pierwszych należą: wejścia XLR oraz przedwzmacniacz gramofonowy współpracujący z wkładkami MM/MC. Polski dystrybutor, firma EIC dodaje, że „niewątpliwie bardzo duży wpływ na czystość brzmienia”  ma nowy transformator toroidalny zastosowany w zasilaczu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Stopień wejściowy przedwzmacniacza gramofonowego MM i MC wykorzystuje niskoszumowy wzmacniacz operacyjny z oddzielnym regulowanym zasilaczem, wyposażonym w rozbudowany układ filtrowania co ma zapewnić „redukcję zakłóceń i szumów”. O zasilaczu czytamy:

Toroidalny transformator zasilający zapewnia nadspodziewany wzrost jakości dźwięku urządzenia. Do uzyskania wysokiej mocy wyjściowej wynoszącej 2 x 80 W wykorzystano lampy mocy KT88 pracujące w konfiguracji push-pull w trybie petodowym.

Przy budowie wzmacniacza Roma 510AC Signature wykorzystano komponenty „wybrane z wielką starannością” i „poddane wyczerpującej analizie ich wpływu na dźwięk”. Wykorzystane lampy są wygrzewane i przechodzą w pełni komputerową kontrolę. W rezultacie – jak czytamy – wybierane są te, które wykazują najlepszą zgodność parametrów ze wzorcem, a następnie są one parowane w celu uzyskania „idealnej równowagi stereofonicznej”; impedancja wejścia gramogonowego wybierana jest na tylnej ściance urządzenia; nastawy pomiędzy 100 i 1 kΩ.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dane techniczne (wg producenta)
  • Nominalna moc wyjściowa: 2 x 80 W przy 6 Ω
  • Pasmo przenoszenia: 20 – 20 000 Hz (+/- 0,5 dB)
  • Stosunek sygnał/szum: >90 dB
  • Wejścia: gramofonowe: MM i MC, 3 wejścia analogowe RCA i 1 wejście XLR, wyjście analogowe RCA
  • Lampy: 2 x KT88, 1 x ECC83/12AX7, 1 x 12BH7 z niezależną ręczną regulacją biasu dla każdej lampy

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
  Cena: TBA

­→ www.SYNTHESIS.co.it

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

 «●»

Poprzednie

Następne