Komeda w Jugosławii, SBB w Katowicach i Debich na rajdzie. Listopadowe nowości GAD Records

Przy okazji świętowania piętnastych urodzin GAD Records wytwórnia informuje, że „misterny plan dwóch niezależnych listopadowych dat premier obrócił się w jedną”.

Dlatego 24 listopada ukaże się aż siedem nowych tytułów z najważniejszym: nowym Komedą. Wydawało się, że archiwa Krzysztofa Komedy to temat zamknięty, odkryty i sprawdzony pod każdym możliwym kątem. A jednak GAD odnalazł coś jeszcze: Live In Bled 1965. Jak czytamy, to „zupełne przeciwieństwo starszego o rok koncertu z czeskiej Pragi”. Dwa utwory znane z albumu Astigmatic, ale w odmiennych wersjach.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Waldemar Parzyński znany jest przede wszystkim jako filar Novi Singers. 14 listopada świętuje swoje 80. urodziny, a my z tej okazji GAD prezentuje jego muzykę filmową z lat 70. Muzykę „niezwykle świeżą, kolorową, pełną orkiestrowych brzmień, przesterowanych gitar i organów Hammonda”, czytamy. Pejzaż polski to, jak mówi wydawca, „naprawdę sensacyjne odkrycie, nie tylko dla fanów soundtracków”.

Pochodzą z Pabianic formacja New zdążyła nagrać dwa utwory dla Polskiego Radia, wystąpić dwa razy w Jarocinie, po czym… zakończyła działalność. Jak pisze GAD, szkoda, bo „prezentowali ciekawą muzykę, ewoluującą od fascynacji U2 i The Police w stronę zimnej fali”. Zachowane archiwalia grupy zbiera album Atomowa wojna.

W listopadzie powracamy także do archiwów Henryka Debicha i Orkiestry PR w Łodzi. Album Rajd to „roztańczony” wybór z nagrań zarejestrowanych w roku 1980, zaskakujący m.in. ciekawymi adaptacjami tematu Dwaj ludzie z szafą Komedy oraz brawurowym odczytaniem… Wlazł kotek na płotek.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dla fanów SBB wydawca ma dwie kolejne części cyklu Live Cuts. Tym razem sięgnął do koncertów „absolutnie wyjątkowych, z nietypowymi setlistami i pomysłami”. W 1980 roku w Elmshorn SBB zdecydowało się powrócić na jeden wieczór do źródeł, grając w czysto gitarowym trio. W 2012 w Katowicach muzycy promowali swój „czarny album”, prezentując na żywo jego obszerne fragmenty – nigdy później do tego materiału nie wracali.

Wydawca przypomina także, że w dniach 10-12 listopada w Łodzi odbywa się festiwal Soundedit, gdzie:

Zobaczymy się m.in. na kameralnym wieczorze wokół twórczości Henryka Debicha (10.11). Polecamy też serdecznie niedzielną galę z koncertem Hani Rani – będzie okazja do kupowania naszych płyt, a także spotkania się z legendą Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej panią Ireną Hussar (żoną Otokara Balcego), bez której zaangażowania i pomocy nie byłoby naszej bajkowej serii płyt. Zapraszamy serdecznie!

GADRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne