A.C.Haller TA-10. Ramię gramofonowe

Szwajcarska firma A.C.Haller wprowadziła do sprzedaży nowe ramię gramofonowe, model TA-10.

Jak informuje producent, jednym z podstawowych założeń przy jego projektowaniu była implementacja jak najlepszego systemu regulacji VTA. Unikalne dla TA-10 są, jak czytamy, elementy o wysokiej wytrzymałości, pozwalające na wykonanie rurki z grubymi ściankami, w której nie ma żadnych łączeń od główki ramienia aż do przeciwwagi.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dodatkowym atutem ma być także system antyskatingu który nie ma kontaktu z ramieniem, zintegrowany z bazą ramienia. Wykonany został przy pomocy magnesów w, jak się dowiadujemy, „innowacyjnej, złożonej aranżacji”. Ramię jest kompatybilne z systemem adapterów Stand, będącym, jak wyjaśnia producent, pierwszym tego typu uniwersalnym systemem na świecie, który w „łatwy sposób optymalizuje wymianę ramion”.

Rezonanse mają być minimalizowane dzięki specjalnemu materiałowi zastosowanemu przez a.c.haller. Jak pisze producent, „doskonale tłumi on drgania i jednocześnie jest bardzo odporny na skręcanie”. Ramię zawieszono na układzie kardanowym w miniaturowych łożyskach kulkowych. Przeciwwaga zamontowana w pobliżu punktu obrotu służy do wyważania wkładki i jest ona uzupełniana przez dodatkowy ciężarek. Wysokość TA-10 można regulować poprzez poluzowanie obrotowego pierścienia.

Wewnętrzne okablowanie wykonane jest z czystej miedzi beztlenowej i jest zakończone 5-pinowym gniazdem SME.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

TA-10 jest dostępne w dwóch wersjach: błyszczącej, polerowanej czerni lub w matowej czerni. Każde z nich, czytamy, „przyciąga wzrok”.

Cena

Ceny w sklepie internetowym obu ramion kształtują się obecnie na poziomie 2360 i 2740 franków szwajcarskich.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

www.ACHALLER.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne