Klipsch The Sevens i The Nines. Kolumny aktywne

Nowe kolumny Klipscha będą dostępne w salonie Q21 oraz u innych certyfikowanych sprzedawców jeszcze w tym miesiącu.

Klipsch to amerykańska, istniejąca już od ponad 70 lat firma, specjalizująca się przede wszystkim w produkcji kolumn. Jej kolumny są wybierane przez wielu fanów muzyki gitarowej, ale także do kina domowego. Nowością w jej ofercie są dwa modele kolumn aktywnych. Klipsch The Sevens oraz Klipsch The Nines to kolumny podstawkowe z wbudowanymi wzmacniaczami, a także kompletem przyłączy.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

» Klipsch The Sevens to mniejszy z modeli. Został on wyposażony w kompozytową membranę o średnicy 6,5 cala. Za wysokie tony odpowiada z kolei 1″ tytanowy przetwornik z tubą Tractrix. Moc całkowita głośników to 200 watów oraz 400 watów mocy szczytowej.

» Klipsch The Nines to większy model, wyposażony w duży, ośmiocalowy przetwornik nisko-średniotonowny, a za wysokie tony ponownie odpowiada 1″ tytanowy przetwornik LTS umieszczony w tubie Tractrix. Moc całkowita głośników to 240 watów oraz 480 watów mocy szczytowej.

W materiałach prasowych czytamy:

Oba komplety są jednymi z najbardziej wszechstronnych głośników dostępnych na rynku. Dzięki wbudowanemu wzmacniaczowi nie potrzebujemy szukać dodatkowej elektroniki, czy okablowania do ich podłączenia. Dodatkowo amerykański producent zastosował bi-amping. Każdy z przetworników jest oddzielnie zasilany, co według producenta zapewnia znacznie wyższą jakość dźwięku. Wzmacniacze są niskoszumowe i zostały zaprojektowane specjalnie pod te kolumny.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wśród przyłączy warto wspomnieć o HDMI ARC, które pozwala podłączyć do kolumn telewizor. Dla fanów słuchania muzyki bez użycia dodatkowych przewodów jest Bluetooth 5.0 wspierający kodeki SBC, AAC, aptX oraz aptX HD. Dodatkowo mamy dostęp do wejścia USB oraz optycznego. Dla fanów połączeń analogowych mamy jedno wejście RCA, które może posłużyć również jako przedwzmacniacz gramofonowy, a do tego mamy jedno wejście AUX 3,5 mm do podłączenia dowolnego innego źródła.

Jak informuje producent, zastosował on również „technologię dynamicznego basu”, który pozwala na dynamiczne dostosowanie głośności niskich częstotliwości, tak by były one słyszalne również przy niewielkiej głośności.

www.KLIPSCH.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne