Pier Audio MH-84 SE, MS-84 SE mk2, MS-880 SE. Wzmacniacze

Firma Pier Audio wprowadziła do sprzedaży trzy nowe urządzenia: MH-84 SE, MS-84 SE mk2 oraz MS-880 SE.

Są to, kolejno: wzmacniacz słuchawkowy (MH-84 SE), wzmacniacz lampowy (MS-84 SE) mk2 oraz wzmacniacz hybrydowy MS-880 SE. Materiały prasowe mówią, iż „Pier Audio jako marka lubuje się w wyposażaniu swoich urządzeń w nieczęsto spotykane rozwiązania konstrukcyjne, których wspólnym mianownikiem jest oddanie w ręce odbiorców urządzeń o rozbudowanym potencjale funkcjonalnym”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
MH-84 SE

MH-84 SE jest lampowym wzmacniaczem słuchawkowym opartym na dwóch pentodach mocy EL84, z których każda sterowana jest przez lampę 12AU7/ECC82. Materiały prasowe mówią, że tym co odróżnia tę konstrukcję od innych, „nawet dużo droższych konstrukcji na rynku audio”, jest zastosowanie zasilania lampowego, na bazie duodiody prostowniczej 6Z4, co „znacznie wspiera wrażenia odsłuchowe” i nadaje im „jeszcze bardziej ciepłego, uwodzicielskiego, romantycznego, i jak to z lampami EL84 bywa – nieco czekoladowego, lampowego charakteru”. 

 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W zakresie funkcjonalności  MS-84 SE ciekawym zabiegiem konstruktorów jest zastosowanie w tym urządzeniu odbiornika Bluetooth, co niewątpliwie wyróżnia ten produkt spośród innych na ryku. Może być to ciekawa propozycja dla osób, które chciałyby wykorzystać wzmacniacz do słuchania np. audiobooków, podcastów czy innych materiałów streamując je ze swoich smartfonów bezpośrednio do odbiornika we wzmacniaczu.

MS-84 SE mk2

Konstrukcja tego urządzenia oparta jest na implementacji podwójnego układu PUSH-PULL bazującego na lampach EL84 (2 sztuki na kanał), które dają 15 W na kanał (przy 8 Ω). Ma on mniejsze wymiary niż pierwsza wersja, szczególnie jeśli chodzi o głębokoścć (tj. jedynie 25 cm, w porównaniu do aż 40 cm w MS-84SE).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Materiały prasowe mówią:

Spodoba się to zapewne tym z Państwa, którzy nie mają zbyt dużo miejsca na swoich stolikach audio lub preferują kompaktowe wymiary sprzętu. Niezależnie od wymiarów zewnętrznych MS-84 SE MK2 to dość poważny konkurent wielu większych konstrukcji na rynku, który waży nie mało bo aż 15 kg. Nie jest to zatem zabawka, a świetnie przemyślany i wykonany produkt, a w dodatku w absolutnie bezkonkurencyjnej cenie.
MS-880 SE

MS-880 SE jest wzmacniaczem zintegrowanym, hybrydowym. Na jego wejściu zastosowano lampy NOS typu 6N11 na wejściu sygnału.

W materiałach prasowych czytamy:

Dzięki zastosowaniu nieco innej niż w MS-680 SE konstrukcji, inżynierzy Pier Audio położyli główny nacisk w tym projekcie technicznym na uzyskanie większej wydajność prądowej, a nie pokaźnej mocy nominalnej. Dzięki temu, w rezultacie zbudowano dużo ciekawszy dźwiękowo wzmacniacz, zachowując nieco bardziej kompaktową i mniejszą obudowę. W konsekwencji konstrukcja ta ma mniejsze wymiary i dzięki temu zajmie mniej miejsca w pokoju odsłuchowym, pasując do nawet stosunkowo niedużych mebli, na których zmieścimy zarówno hybrydę Pier Audio MS-880 SE jak i inne elementy naszego systemu HIFI.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Integrę  wyposażono w przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM (Moving Magnet), a oprócz tego, zaimplementowano w nim wejście PRE-IN, które daje możliwość wysterowania  MS-880 SE zewnętrznym przedwzmacniaczem liniowym.

Design tego projektu został utrzymany przez konstruktorów Pier Audio w konwencji pozostałych urządzeń z serii GOLD. Centralnie umieszczony na obudowie, duży podświetlony wskaźnik wychyłowy informuje słuchacza o tzw. „peakach” czyli maksymalnym wysterowaniu wejścia.

www.PIERAUDIO.pl

tekst mat. prasowe/red.

zdjęcia mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne