KEN FOLLETT „Zima świata”. Kontynuacja sagi już w Audiotece

29 maja miała miejsce premiera kolejnej superprodukcji serwisu Audioteka

Maciej Musiał, Jakub Gierszał, Sandra Drzymalska i Magdalena Koleśnik – to tylko niektóre ze znanych nazwisk, które znalazły się w obsadzie najnowszej superprodukcji Audioteki i Wydawnictwa Albatros pt. Zi•ma świata. Użytkownicy Audioteki będą mogli kupić pierwszą z trzech części kontynuacji sagi Stulecie w dniu jej premiery, natomiast dla abonentów Audioteka Klub powieść została przygotowana w formie audioserialu, którego pierwszy odcinek jest dostępny bezpłatnie.

Sagi Kena Folletta są jednymi z naszych najpopularniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez słuchaczy produkcji. Zależało nam na tym, by do kolejnej części trylogii Stulecie zaprosić najlepszych aktorów, którzy przyczynią się do stworzenia niezapomnianego, kilkudziesięciogodzinnego doświadczenia. Gwiazdorska obsada i fantastyczna oprawa audio sprawią, że nasza superprodukcja zyska jeszcze więcej fanów i z pewnością będzie jednym z tegorocznych hitów Audioteki – komentuje MONIKA BAZDYGA, Head of Marketing Audioteki.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Akcja Zimy świata Kena Folletta rozpoczyna się w 1933 roku w Berlinie, w mieszkaniu Maud (Agnieszka Więdłocha) i Waltera (Antoni Pawlicki) von Ulrichów i ich dzieci – Erika (Kamil Studnicki) i Carli (Magdalena Koleśnik). Znani z Upadku gigantów bohaterowie po zakończeniu I wojny światowej przeprowadzili się do stolicy Niemiec, gdzie Walter został deputowanym Reichstagu, a Maud zatrudniła się jako dziennikarka. Po tym, jak w jednym z prześmiewczych artykułów obraziła świeżo wybranego kanclerza Adolfa Hitlera, gazeta, w której pracowała, została zamknięta, co było jednym z pierwszych aktów przemocy rosnącego w siłę niemieckiego nazizmu.

Ken Follett ma absolutnie wyjątkową umiejętność tworzenia literackich światów, które ożywają, wciągają i pulsują emocjami. Jego literackie postaci to ludzie z krwi i kości. Za niektórych trzymamy kciuki z całej siły, innych – nienawidzimy. To właśnie magia literatury, magia powieści – tych z najwyższej półki – kiedy otwierasz książkę, wsiąkasz w nią bez reszty i nie chcesz jej opuszczać. Tak jest z każdą powieścią Kena Folletta, choć trylogia Stulecie – której drugą częścią jest Zima świata – jest na ich tle wyjątkowa. Bo opowiada o czasach bliskich nam i naszym rodzinom. Mówi o wydarzeniach, które w taki czy inny sposób dotknęły każdą z naszych rodzin. I nagle dzięki Follettowi wydarzenia historyczne zyskują nowy wymiar – emocji i odczuć, których mógłby doświadczyć każdy z nas. To naprawdę wybitna beletrystyka, która przenosi w inną rzeczywistość na długie godziny. Aż nie chce się kończyć lektury – mówi ALEKSANDRA SAŁUGA z Wydawnictwa Albatros.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W superprodukcji uwagę zwracają nazwiska znanych aktorów, zarówno w rolach pierwszo-, jak i drugoplanowych. Do obsady znanej z Upadku gigantów dołączyli m.in. Sandra Drzymalska, Maciej Musiał, Jakub Gierszał, Bartosz Bielenia i Leszek Lichota. Obie opowieści łączy narrator, któremu głosu użycza jeden z najpopularniejszych lektorów polskiego audiowersum – Krzysztof Gosztyła.

Audioteka pisze:

Oprawę dźwiękową przygotował nagradzany kompozytor i sound designer Wojciech Błażejczyk, którego muzyka i aranżacja przeniosą słuchaczy wprost do lat 30. minionego stulecia, do świata polityków, szpiegów i ideologii, które usprawiedliwiają zbrodnie. Wcześniej kompozytor był również odpowiedzialny za przygotowanie warstwy dźwiękowej do innych hitowych produkcji dzieł Kena Folletta – Upadku gigantów i Filarów Ziemi. Reżyserię superprodukcji powierzono Grzegorzowi Drojewskiemu, który współpracował z Audioteką m.in. przy audiobooku Charlie i fabryka czekolady.

Prace nad produkcją Zimy świata – począwszy od adaptacji scenariusza, do premiery – trwały półtora roku. W tym czasie ponad 100 aktorów spędziło w studio prawie 250 godzin, nagrywając ścieżki dialogowe. Na potrzeby audiobooka stworzono również dziesiątki oryginalnych motywów muzycznych. Pierwszą z trzech części superprodukcji można już kupić na stronie internetowej Audioteki, a użytkownicy Audioteka Klub mogą cieszyć się nią w postaci 13-odcinkowego serialu, którego pierwsza odsłona jest już dostępna w aplikacji. Kolejne będą się pojawiać w każdy czwartek.

AUDIOTEKA.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne