Claudio Abbado skończyłby 26 czerwca 90 lat. Pełne wydanie płyt dla Deutsche Grammophon

Wytwórnia Deutsche Grammophon świętuje urodziny wielkiego dyrygenta, który nagrywał dla tego wydawnictwa przez ponad cztery dekady, przygotowując w DG Store specjalną ofertę na pełne wydanie jego dzieł.

Ta limitowana edycja kolekcjonerska zawiera 258 płyt CD i 8 płyt DVD z oryginalnymi okładkami, w tym niezliczone nagrania referencyjne pochodzące z niezwykłej współpracy Abbado z orkiestrami i solistami z całego świata.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wydawnictwo pisze:

Przez ponad cztery dekady wyjątkowy dyrygent Claudio Abbado nagrywał dla Deutsche Grammophon, tworząc niezliczone nagrania referencyjne, które do dziś się wyróżniają – czy to opery, utwory współczesne, symfonie Mahlera i Beethovena czy utwory Mozarta, Bacha i Pergolesiego. Jego nagrania z Filharmonią Berlińską, Filharmonią Wiedeńską, Londyńską Orkiestrą Symfoniczną czy założoną przez siebie Orkiestrą Mozarta wywołały sensację i były wielokrotnie nagradzane przez krytykę.

Wielu współpracujących muzyków i producentów napisało eseje do 112-stronicowej książki w twardej oprawie, gdzie znajdziemy również protokoły z nagrań i zdjęcia. Dodatkowo są dwie książki z listą utworów w miękkiej oprawie, w sumie 472 strony, zawierające wszystkie informacje o listach utworów i produkcji. Po otwarciu pięknego pudełka znajdziemy kolekcję albumów prezentowaną jak na małej półce.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Cena: 764,99 Euro

store.DEUTSCHEGRAMMOPHON.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne