Joe Hisaishi „A Symphonic Celebration”. Muzyka z filmów Studia Ghibli

30 czerwca miała miejsce premiera płyty „A Symphonic Celebration” z muzyką pochodzącą z filmów Studia Ghibli.

Album A Symphonic Celebration został nagrany w Londynie przez Royal Philharmonic Orchestra pod dyrekcją kompozytora, z udziałem znakomitych gości, takich jak Grace Davidson, Avi Avital, Bach Choir i Stephen Morris.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Na swój pierwszy dla Deutsche Grammophon album, Joe Hisaishi – szanowany japoński kompozytor, którego twórczość stała się już synonimem magicznych animacji Studio Ghibli reżysera Hayao Miyazakiego – stworzył serię symfonicznych aranżacji swoich oryginalnych tematów do takich klasyków Ghibli, jak Spirited Away, Princess Mononoke, czy My Neighbor Totoro.

Artysta jest uznanym dyrygentem i kompozytorem współczesnej muzyki klasycznej, w większości minimalistycznej i eksperymentalnej, podobnie jak twórczość jego przyjaciół i współpracowników, takich jak Philip Glass, Terry Riley i Nico Muhly.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Hisaishi należy do największych japońskich kompozytorów i jest znany na całym świecie ze współpracy z nagrodzonym Oscarem reżyserem, animatorem i założycielem Studio Ghibli, Hayao Miyazakim. Ich twórcza współpraca rozpoczęła się w 1984 roku, od postapokaliptycznego anime Nausicaä of the Valley of the Wind i od tego czasu rozwinęła się do tego stopnia, że ​​obecnie porównuje się ich do innych legendarnych par reżysersko-kompozytorskich, w tym Hitchcocka i Herrmanna, Felliniego i Roty, Leone i Morricone oraz Spielberga i Williamsa.

Ścieżki dźwiękowe stworzone przez Joe Hisaishiego zdobyły osiem nagród Japońskiej Akademii, co jest bezprecedensowym osiągnięciem.

www.DEUTSCHEGRAMMOPHON.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne