Hocus Pocus Tour 2024. Trasa koncertowa zespołu Focus

Focus, holenderski zespół rockowy założony w Amsterdamie w 1969 roku, zagra w przyszłym roku w Polsce.

Znaczną popularność zyskał on w latach 70. XX wieku dzięki swojej unikalnej muzyce, w której dominowała fuzja rocka progresywnego, jazzu i muzyki klasycznej. Najbardziej znaną piosenką zespołu Focus jest utwór zatytułowany „Hocus Pocus”, który stał się przebojem i wylansował zespół na międzynarodowej scenie muzycznej. Utwór ten jest jednym z najczęściej ,,coverowanych” utworów w historii rock’n’rolla i do dziś pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów w historii rocka progresywnego. W 2010 roku Hocus Pocus wykorzystano do reklamy Mistrzostw Świata w piłce nożnej, a utwory grupy są wykorzystywane w grach komputerowych czy ścieżkach dźwiękowych współczesnych filmów np. Baby Driver (2017), Trolls World Tour (2020).

09.04.2024 Łódź  Scena Monopolis godz. 19.00

10.04.2024 Wrocław  Sala koncertowa Radia Wrocław godz. 19.00

12.04.2024 Katowice  Kinoteatr Rialto godz. 19.00

13.04.2024 Rzeszów  Sala koncertowa WDK godz. 19.00

14.04.2024 Lublin  Sala koncertowa Radia Lublin godz. 19.00

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Focus A.D. 2023 • fot. Rens Plaschek/mat. prasowe

Formacja nagrywa i nagrywała głównie muzykę instrumentalną, charakteryzującą się bogatymi brzmieniami opartymi na dźwiękach instrumentów klawiszowych, fletu i gitar. W muzyce zespołu daje się zauważyć wpływy muzyki klasycznej i jazzu. Prowadzona jest od początku istnienia grupy przez członka i zarazem założyciela sir Thijs van Leer’a. Za trzy najważniejsze płyty w dyskografii Focus uznaje się Moving Waves (1971), Focus 3 (1972) i Hamburger Concerto (1974 ). Sir This van Lear jest pierwszym holenderskim muzykiem rockowym, który uzyskał tytuł szlachecki.

Personel:
  • sir Thijs van Leer – organy Hammonda, flet, wokal,
  • Pierre van der Linden – perkusja,
  • Menno Gootjes – gitara,
  • Udo Pannekeet – gitara basowa.

Organizator koncertów w Polsce, Art Muza/Kuźnia Bydgoszcz pisze:

Focus, mimo że powstał w 1968 roku, do dziś zachowuje sceniczny wigor, a wyobraźnia muzyczna członków zespołu nie zna granic. Dowodem na to jest fakt, że zespół nagrywa właśnie swój nowy album. Po zakończeniu prac w studiu zespół ruszy w kolejną trasę koncertową.
Przypomnijmy, że w marcu 2023 roku Focus zagrał trzy fenomenalne koncerty w Polsce. Fani z Warszawy, Poznania i Bydgoszczy, żywiołowo reagowali na znakomitą formę zespołu w ponad dwugodzinnym muzycznym spektaklu. W kwietniu 2024 roku zespół w tym samym składzie przyjedzie do Polski. Focus tym razem odwiedzi: Łódź, Wrocław, Katowice, Rzeszów i Lublin.  Artyści nie mogą doczekać się koncertów i spotkań z polskimi fanami. Mówią wprost, że podczas Hocus Pocus Tour 2024 dadzą z siebie wszystko.
Bilety

Miejsca siedzące nienumerowane: 179 zł przedsprzedaż, 199 zł w dniu koncertu.  

Sprzedaż: Ticketmaster, Eventim, eBilet, Eventim, Rock Serwis, Rialto.

www.KLUBKUZNIA.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne