Fezz Audio Equinox EVO. Przetwornik cyfrowo-analogowy

Polska firma prezentuje najnowszy produkt w swojej ofercie – przetwornik cyfrowo-analogowy Equinox EVO.

Producent postawił na współpracę z zewnętrznym projektantem, Łukaszem Fikusem, znanym szerzej jako LampizatOr. Produkty z jego własnej oferty cenowo plasują się w kategorii high-endu, a do tego są rozpoznawalne i kupowane na całym świecie. Premiera urządzenia miała miejsce w czasie wystawy Audio Video Show 2023 (więcej → TUTAJ i → TUTAJ).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W materiałach prasowych czytamy:

Głównym celem przy projekcie przetwornika Fezz Audio Equinox EVO nie były idealne pomiary, a przyjemność z odsłuchu, niezwykła barwa i jak najlepsze brzmienie. Co jest istotne, nie mamy w tym przypadku do czynienia z buforem lampowym, a wzmocnieniem sygnału na lampie. W efekcie brzmienie jest bardzo ciężko porównać do znanych produktów, wedle słów producenta, najbliżej jest mu do kilkukrotnie droższych produktów. Na uwagę zasługuje oczywiście również projekt wizualny.

Najnowszy produkt jest wynikiem długoletniej współpracy obu firm, ponieważLampizatOr korzystał w swoich produktach transformatorów firmy Toroidy, będącej firmą-matką Fezz Audio. Ukłąd elektroniczny jest projektem LampizatorOra, a obudowa, zasilanie, design i produkcja to domena Fezz Audio, co – jak czytamy – pozwala „znacząco ograniczyć koszty i w efekcie zaprezentować Equinox EVO w przystępnej cenie, ale jednocześnie otwierając furtkę do świata high-endu”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wprowadzenie do swojej oferty przetwornika cyfrowo-analogowego to duży krok do przodu dla polskiej firmy. Był to element, którego do tej pory brakowało w jego ofercie, a – jak mówi on sam – wiele osób o niego dopytywało.

Podobnie jak inne produkty z linii EVO, Fezz Equinox jest dostępny w siedmiu kolorach i pasuje wzornictwem do modeli z innych kategorii polskiego producenta. Na górnej pokrywie znajdziemy z kolei niewielkie, przesuwne okienko, które skrywa lampę. Jest nie tylko zabieg wizualny, ale i mamy możliwość dopasowania brzmienia poprzez wymianę lampy. Urządzenie również nie należy do najlżejszych, waży ono aż 12 kilogramów.

Fezz Audio Equinox EVO to najtańszy na rynku przetwornik cyfrowo-analogowy sygnowany logiem LampizatOra. Oparty jest o znane układy Burr-Brown PCM1794 i podwójną triodę  12AU7. Za sekcję zasilania odpowiada transformator toroidalny klasy Audio Supreme. Został on zaprojektowany specjalnie przez zespół inżynieryjny Fezz/Toroidy. DAC został wyposażony w dwa wejścia Toslink, a także po jednym koncentrycznym i jednym USB.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Audio Fezz Equinox EVO będzie dostępny na przełomie stycznia i lutego w cenie 9900 złotych. Już teraz można go zamówić go w przedsprzedaży.

Dystrybucja w Polsce

21Distribution

ul. Reymonta 12

95-200 Pabianice

21DISTRIBUTION.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne