Grimm Audio MU2. Odtwarzacz plików & przedwzmacniacz

Nowy produkt holenderskiej firmy to odtwarzacz plików z przedwzmacniaczem.

Jak pisze polski dystrybutor, firma Audiofast, przetwornik cyfrowo-analogowy „w pełni wykorzystuje zegar Grimm Audio o niskim jitterze i wysokowydajny procesor FPGA”. Sekcja przedwzmacniacza została oparta na przekaźnikach i opornikach – to klasyczny przedwzmacniacz dyskretny. Podobnie jak w przypadku transportu plików MU1, „na pokładzie” znajduje się serwer Roon Labs Core, więc nie jest potrzebny dla niego zewnętrzny komputer.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Sercem MU2 jest opracowany przez Grimm Audio przetwornik cyfrowo-analogowy Major DAC. Producent pisze, że „jest to przełomowy projekt, który optymalnie wykorzystuje własną płytę z układem FPGA”. Układ upsamplingu Pure Nyquist połączony jest z 1,5-bitowym tłumikiem szumów 11. rzędu. Dlatego:

Jeśli uwielbiasz swoje głośniki i wzmacniacz mocy, ale tęsknisz za fundamentalną poprawą jakości dźwięku i wrażeń z odtwarzania strumieniowego, MU2 jest przeznaczony dla Ciebie.

MU2 wyposażony został w dwa stereofoniczne wejścia analogowe i trzy wejścia cyfrowe. Sygnał wyślemy na zewnątrz z pomocą gniazd XLR i RCA oraz gniazda słuchawkowego.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Odtwarzacz plików Grimm Audio MU2 dostępny będzie od końca marca 2024 roku u jego polskiego dystrybutora, Audiofast, w cenie 81 200 złotych.

www.GRIMMAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne