Audio Video Show 2023. Przewodnik po atrakcjach

W dniach od 27 do 29 października odbędzie się jubileuszowa, 25. edycja wystawy Audio Video Show.

Ta największa w tej części Europy, a druga w Europie, impreza promująca sprzęt audio wysokiej klasy będzie świadkiem wielu premier, spotkań oraz wydarzeń towarzyszących. Poniżej przedstawiamy najważniejsze, według organizatora, tegoroczne atrakcje.

GDZIE:
 • Stadion PGE Narodowy, al. Ks. J. Poniatowskiego 1
 • Hotel Radisson Blu Sobieski, Plac Artura Zawiszy 1
 • Hotel Golden Tulip, ul. Towarowa 2
KIEDY:
 • Piątek, 27 października 2023, 12:00 – 20:00
 • Sobota, 28 października 2023, 10:00 – 20:00
 • Niedziela, 29 października 2023, 10:00 – 18:00
» Więcej o tegorocznych WARSZTATACH magazynu „High Fidelity” prowadzonych przez Wojciecha Pacułę → TUTAJ.
» Ogłoszenie zwycięzców międzynarodowych nagród STATEMENT in High Fidelity 2023 ⸜ Polish Edition → TUTAJ.

tekst mat. prasowe wystawców, WOJCIECH PACUŁA

zdjęcia mat. prasowe wystawców

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
˻ 1 ˺ Audio Note

Podczas nadchodzącego Audio Video Show 2023 będzie można posłuchać kosztującego 8 mln złotych systemu brytyjskiej firmy Audio Note (UK) i będzie to najdroższy system jaki zaprezentowano publicznie w Polsce. Jest to niezwykle rzadko pokazywana konfiguracja urządzeń, z najwyższych poziomów Audio Note (level 5 i 6).

System składa się z transportu CD CDT-SIX o masie całkowitej 80 kg, przetwornika Fifth Element bez filtrów cyfrowych i oversamplingu, przedwzmacniacza M9 Phono, topowych lampowych monobloków Gaku-On z triodami mocy 4242E o anodach z molibdenu w konfiguracji PSE, 3-silnikowego gramofonu TT-3 II Reference z wkładką IO-Ltd moving-coil z elektromagnesem w generatorze oraz wysokoskutecznych kolumn Type-A. Wszystko oczywiście połączone i zasilane srebrnymi kablami Audio Note.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W urządzeniach Audio Note z poziomu 5 i 6 użyto wiele kilogramów drutu i folii z czystego srebra zarówno w połączeniach, kondensatorach sygnałowych jak i w transformatorach międzystopniowych, które projektowano i wyprodukowano w Audio Note, o rdzeniach ze stopu o wysokiej zawartości niklu. Zwielokrotniono liczbę zasilaczy i we wszystkich zastosowano prostowniki lampowe oraz srebrne transformatory i dławiki. Transmisja cyfrowa do DAC-a realizowana jest poprzez lampę nadawczą i odbiorczą (posiadające swoje własne zasilacze). Do budowy użyto również niemagnetyczne tantalowe rezystory własnego projektu ze srebrnymi wyprowadzeniami oraz najlepsze czyli najdroższe grafitowe kondensatory NOS Rubycon Black Gate, pochodzące jeszcze z zapasów poczynionych przez Audio Note.

»«

˻ 2 ˺ Børresen M6

W Studio TV3 będzie czekał na Państwa jeden z najdroższych i najnowocześniejszych systemów audio w 25-letniej historii Audio Video Show. W skład ultrahighendowego systemu wchodzą flagowe modele z oferty firm Børresen oraz Aavik, a także topowe akcesoria zasilające Ansuz. Uzupełnia je prezentowany po raz pierwszy w Polsce gramofon Nagra Reference Anniversary Turntable.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Można tam będzie posłuchać kolumn Børresen M6, które na tegorocznym Audio Video Show będą miały europejską premierę. To najnowszy i największy model z serii M. Wykorzystano w nim innowacyjne technologie opracowane przez Michaela Borresena. W pokoju odsłuchowym na Stadionie Narodowym będzie można porozmawiać z ich twórcą. Kolumny będą napędzane wzmacniaczem Aavik. Urządzenia tej firmy skonfigurowano w topologii bi-amp. Będzie to para stereofonicznych końcówek mocy Aavik P880 wraz z przedwzmacniaczem Aavik C880. W cyfrowej części toru źródłem jest referencyjny streamer Aavik SD880. System został okablowany akcesoriami firmy Ansuz serii DTC-Gold Edition.

»«

˻ 3 ˺ Bowers & Wilkins 800 D4 Signature

W tym roku ta brytyjska marka audio przedstawiła dwa nowe modele ze swojej referencyjnej serii: 801 D4 Signature oraz podstawkowe 805 D4 Signature. Oprócz wyróżniającego się wyglądu oferują, jak pisze producent, jeszcze lepsze i bardziej dopracowane w każdym aspekcie brzmienie: „Tutaj każdy szczegół, każdy najmniejszy usprawniony element powstał właśnie po to, by zbliżyć te kolumny do ideału. W naszej strefie przekonasz się, jak dobrą pracę wykonali brytyjscy inżynierowie”. Miejsce: PGE Narodowy, sala SkyBox 104.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

»«

˻ 4 ˺ Goebel

Po raz pierwszy w Polsce zostaną pokazane kolumny niemieckiej marki Goebel High End – model Divin Marquis oraz subwoofery Divin Sovereign. Premierowo zaprezentowane zostaną również kolumny szwedzkiej firmy Marten, która jest znany z poprzednich edycji wystawy. Wzmocnienie sygnału zapewni elektronika Tenor Audio w wersji „20th Anniversary Edition” oraz Boulder Amplifiers serii 2100. System uzupełni źródło cyfrowe – Wadax Reference DAC wraz z Wadax Reference Server i Wadax Reference PSU. Za tor analogowy będzie odpowiadał gramofon Brinkmann Audio Taurus z ramieniem tej samej firmy oraz wkładka Air Tight Opus 1.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

»«

˻ 5 ˺ Klipsch Jubilee

Polska premiera rocznicowych kolumn Klipsch Jubilee odbędzie się z udziałem lampowych monobloków PF 100 Litz Edition włoskiej firmy MastersounD.  Z kolei sekcją niskotonową zajmą się monobloki Gold Note PA 1175 mk2. Źródła to gramofon Giglio z wkładką Machiavelli Gold na ramieniu B7. Odtwarzacz CD 1000 De Luxe oraz nowość, czyli high-endowy streamer Gold Note DS 1000 EVO. Wystawca zaprezentuje również przedwzmacniacz Gold Note PH 1000 Line. Wystąpi on w zestawieniu z zasilaczem PSU 1000 oraz stopniem lampowym TUBE 1006. Zestawienie to – zwane TRIO – uchodzi, jak czytamy, za „jedno z najlepszych rozwiązań dla toru gramofonowego”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

»«

˻ 6 ˺ Kondo

W Sali Wilanów II zagra elektronika firmy Kondo, monobloki Gaku-oh II z przedwzmacniaczem G1000i, które zasilą kolumny Avantgarde Acouctics Duo GT G3. System uzupełni gramofon Transrotor Orion Reference z wkładką Audio Note IO-XP oraz przedwzmacniaczem GE10i. Okablują go Siltech oraz Audio Note. Będzie można zobaczyć również flagowe monobloki Kagura 2i. Na wydarzenie zawita CEO marki Masaki Ashizawa oraz główny inżynier Katsur Hirokawa.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

»«

˻ 7 ˺ Lampizator Poseidon

Wystawa w Warszawie będzie również świadkiem światowej premiery najnowszego przetwornika D/A firmy LampizatOr, który zastąpi modele Golden Gate oraz Pacific.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

»«

˻ 8 ˺ Magico S3

Dwa Kanały zapraszają do Skybox 223 na premierowy pokaz zestawów głośnikowych Magico S3 (3. generacji). System będzie złożony z elektroniki MSB Technology wzmacniacza mocy S500 oraz przetwornika Reference DAC wraz z Reference Digital Director, a także serwera Pink Faun 2.16ultra.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

»«

˻ 9 ˺ Monitor Audio  Hyphn

W sali Sky Box 212 przygotowano system złożony z elektroniki firmy Chord oraz kolumn Monitor Audio Hyphn. Usłyszą je Państwo wraz z przetwornikiem D/A Dave, przedwzmacniaczem Ultima Pre2 oraz monoblokami Ultima 2.

Hyphn bierze swoją nazwę od terminu architektonicznego „myślnik” – ogniwa łączącego dwie oddzielne struktury. Każdy głośnik składa się z dwóch filarów, a między nimi umieszczono „myślnik” – system M-Array.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Hyphn jest wersją produkcyjną prototypu Concept 50, pokazanego w 2022 roku. Dzięki radykalnie nowej konstrukcji, innowacjom technicznym, wysokiej mocy i jakości zapewnia znacznie lepszy dźwięk oraz wyjątkowy dizajn. Jego sercem Hyphn jest M-Array. Ta unikalna konfiguracja, opracowana przez inżynierów firmy Monitor Audio, składa się z pojedynczego przetwornika wysokotonowego otoczonego co najmniej sześcioma 2-calowymi przetwornikami średniotonowymi.

»«

˻ 10 ˺ Peak Consult El Diablo

Na tegorocznej wystawie w sali 102 w Hotelu Radisson Blu Sobieski zaprezentowana zostanie najnowsza wersja kolumn Peak Consult El Diablo, a także najmniejsza propozycja tej marki – kolumna z membraną pasywną Sonora. Zagrają one z najnowszą wersją lampowego przedwzmacniacza holenderskiej marki Extraudio XP5 Mk II i końcówkami monofonicznymi XP-A2000. Źródło dźwięku to nowy DAC Extraudio, model DAC2. Mk II. Zaprezentowane zostaną również akcesoria producentów Omicron Group i bezpieczniki QSA.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

»«

˻ 11 ˺ Technics SL-1200GR2

Marki Technics nie trzeba nikomu przedstawiać. SL-1200GR2 jest jej flagowym gramofonem. Wystawca pisze, że jest to urządzenie, które „wyznacza nowy standard w świecie gramofonów” o napędzie bezpośrednim (direct driver). I dalej: „Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu technologicznemu ΔΣ-Drive (Delta Sigma Drive) zapewnia wyjątkową jakość dźwięku i staje się ulubionym wyborem miłośników muzyki z analogowych płyt”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

»«

˻ 12 ˺ Wilson Sasha V

W studio TV2 czeka na państwa system, w skład którego wchodzą: najnowsze zestawy głośnikowe Wilson Audio Sasha V wspierane subwooferami Wilson Audio LōKē, wzmacniacz mocy Dan D’Agostino Momentum MxV, odtwarzacz plików z zegarem referencyjnym dCS LINA, serwer muzyczny Taiko SGM Extreme współpracujący z oprogramowaniem Roon. Jednym z kluczowych komponentów dla brzmienia systemu ma być najnowszy system uziemienia Altaira firmy Shunyata Research. Sprzęt będzie umiejscowiony na stolikach firmy Artesania Audio.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

»«

˻ 13 ˺ Kharma Midi

W hotelu Golden Tulip po raz pierwszy w Polsce zobaczymy kolumny Kharma MIDI z serii Exquisite. Zagrają one z elektroniką szwajcarskiej firmy Goldmund – wzmacniacz mocy Telos 2500NG i przedwzmacniacz Mimesis 37s. To jest też miejsce kolejnej oficjalnej polskiej premiery – elektroniki Aries Cerat w tym najwyższego modelu DAC-a Ianus-Ithaka.

˻ STREFA SŁUCHAWEK ˼

Na osobną uwagę zasługuje strefa słuchawek zorganizowana, jak co roku, na stadionie PGE Narodowy, w przyziemiu. Organizator wystawy sugeruje zwrócenie szczególnej uwagi na poniższe produkty.

˻ 1 ˺ Empire Ears Raven

Raven to najnowsze flagowe słuchawki dokanałowe amerykańskiej firmy Empire Ears. Kosztujący 19 000 zł model wyposażony jest w aż 12 przetworników, które wykorzystują dwa typy przewodnictwa – klasyczne, powietrzne i kostne, za sprawą specjalnych przetworników W10.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

»«

˻ 2 ˺ Lotoo Mjolnir

Mjolnir to przenośny system all-in-one, który wyceniony jest na 37 000 zł. Urządzenie może pełnić rolę odtwarzacza audio, przetwornika C/A i wzmacniacza słuchawkowego. Mjolnir wyróżnia się implementacją flagowego układu DAC AK4499EQ firmy AKM. Wisienką na torcie są dwa ekrany, pojemny akumulator oraz bogaty komplet wyjść audio.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

»«

˻ 3 ˺ Spirit Torino Valkyria Titanium

Valkyria Titanium to absolutnie topowe słuchawki nauszne za ponad 50 000 zł. To prawdziwy pokaz rzemiosła włoskiej firmy. Słuchawki mają niezwykle stylowe obudowy wykonane z tytanu i włoskiej skóry, unikatowy podwójny przetwornik o izobarycznej konstrukcji i wysokiej jakości przewód z czystego srebra i miedzi.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

»«

˻ 4 ˺ Sennheiser HE-1

HE-1 to nowoczesna wersja oryginalnego systemu Orpheus, okrzykniętego najlepszym zestawem słuchawkowym świata. Cena na poziomie 250 000 zł sprawia, że na co dzień mogą z niego korzystać nieliczni. Jeśli chcecie dołączyć do tej grupy choćby na chwilę, radzimy zawczasu ustawić się w kolejce.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

INFORMACJE OGÓLNE O WYSTAWIE

Kiedy
 • Piątek, 27 października 2023, 12:00 – 20:00
 • Sobota, 28 października 2023, 10:00 – 20:00
 • Niedziela, 29 października 2023, 10:00 – 18:00
Gdzie
 • PGE Narodowy ⸜ Al. Ks. J. Poniatowskiego 1, Warszawa
 • Hotel Radisson Blu Sobieski ⸜ Plac Artura Zawiszy 1, Warszawa
 • Hotel Golden Tulip ⸜ ul. Towarowa 2, Warszawa

TYLKO AUDIO:  Hotel Radisson Blu Sobieski oraz Hotel Golden Tulip

AUDIO + KINO DOMOWE + SŁUCHAWKI: PGE Narodowy

Bilety

Bilety, jak rok temu, można kupić online na stronie organizatora, aby nie stać w kolejkach. Specjalna aplikacja targowa na smartfony dostępna będzie w sklepach Google i Apple App Store.

www.AVSHOW.pl

«●»

Poprzednie

Następne