BARTOSZ PACUŁA „High-end. Dlaczego potrzebujemy doskonałości”. Dzisiaj premiera

Przypominamy, że już dziś, 22.03.2023, na półki sklepowe trafiła książka Bartosza Pacuły: „High-end. Dlaczego potrzebujemy doskonałości”.

Publikacja ukazała się nakładem krakowskiego wydawnictwa Znak Horyzont, a jej celem jest opis fenomenu przedmiotów i usług wysokiej jakości (highendowych) w różnych kontekstach: społecznym, ekonomicznym, kulturowym czy historycznym.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Osoby, które dopiero zastanawiają się nad zakupem, mogą zapoznać się z darmowymi fragmentami. Jeden z nich – podejmujący problem ukazywania audiofilów w mediach głównego nurtu – ukazał się na początku marca na łamach „High Fidelity” (→ TUTAJ); drugi można znaleźć na stronie SIW Znak (→ TUTAJ).

Książka High-end. Dlaczego potrzebujemy doskonałości jest dostępna między innymi w salonach sieci Empik czy Świat Książki, można ją także nabyć internetowo, między innymi poprzez Empik (→ TUTAJ), Księgarnię Znak (→ TUTAJ) czy Bonito (→ TUTAJ). Niebawem do sprzedaży trafi także wersja cyfrowa (ebook): o jej premierze poinformujemy w osobnym wpisie.

Poniżej można zapoznać się z opisem książki pochodzącym od wydawcy:

Mniej znaczy więcej. 
Ludzka kreatywność nie zna granic. Wynalazki i wprowadzane innowacje technologiczne mają oszczędzać nasz czas. Na całym świecie trwa wyścig o tempo i obniżanie kosztów produkcji. Nie ma znaczenia, czy jest to pieczywo, bawełniana koszula czy samochód. Ludzi zastępują roboty i maszyny, które nie popełniają błędów. Szybciej, więcej, taniej.
Stop!
Zwolnijmy i zróbmy krótki rachunek sumienia. Ile z tych przedmiotów zepsuło się i nie można już ich naprawić? Jaki koszt przy takiej eksploatacji zasobów ponosi środowisko? Czy obcowanie z takimi rzeczami sprawia nam przyjemność?
W tej nieustannej pogoni zapominamy, że nic nie zastąpi pracy ludzkich rąk. Wysoka jakość i trwałość wymagają rzemieślniczej dokładności. Poznajmy ludzi i wejdźmy do ich warsztatu, w którym nadają rzeczom „duszę”.

Dodajmy, że autor jest członkiem Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego.

www.ZNAK.com.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne