Soundedit ’23 – Lisa Gerrard i Jules Maxwell

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit ma już 15 lat.

Tegorocznej, jubileuszowej edycji Festiwalu (organizowanej w dniach 11-14 listopada), towarzyszy wydarzenie specjalne: jedyny w Polsce koncert Lisy Gerrard i Jules’a Maxwella. Muzycy związani z Dead Can Dance wystąpią w Teatrze Wielkim w Łodzi, w dniu 1 lipca.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Będzie to okazja, aby na żywo posłuchać ich wspólnego wykonania, wydanego w 2021 r. albumu Burn. Z muzycznej improwizacji nagranej w studiu Lisy powstało dzieło, którego koncertowe odtworzenie będzie – jak czytamy w materiałach prasowych – świeżą i pełną zaskoczeń interpretacją. I dalej:

Występ zapowiada się niezwykle emocjonująco. Artyści zaplanowali nie tylko specjalne aranżacje swoich utworów, ale również zadbali o ich wizualną oprawę, bazując na filmach autorstwa polskich reżyserów: Michała Sosny i Jacoba Chelkowskiego oraz uznanego angielskiego animatora Davida Danielsa.

Lisa Gerrard – jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w historii muzyki, kontralt o wyjątkowej barwie, który usłyszeć można nie tylko w nagraniach Dead Can Dance, ale i w solowych projektach. Uznanie przyniósł jej udział (wraz z Hansem Zimmerem) w powstaniu ścieżki dźwiękowej dla filmu „Gladiator”. Soundtrack zdobył Złoty Glob, otrzymał też nominacje do nagród BAFTA i Oscara. Lisa chętnie koncertuje w Polsce, gdzie ma wielu oddanych fanów, dla których występowała z Dead Can Dance, z Hansem Zimmerem i Zbigniewem Preisnerem.

Jules Maxwell – irlandzki kompozytor teatralny oraz filmowy, klawiszowiec w zespole Dead Can Dance.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Gdzie i kiedy

Koncert Lisy Gerrard i Jules’a Maxwella odbędzie się 1 lipca (sobota) o godz. 19.00, w Teatrze Wielkim w Łodzi (Plac Dąbrowskiego). Bilety w cenie od 99 zł do 249 zł są dostępne wyłącznie na na portalu → BILETY24.pl.

­→ SOUNDEDIT.pl

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe organizatora

 «●»

Poprzednie

Następne