Bang & Olufsen prezentuje Beolab 8. Głośnik bezprzewodowy

Bang & Olufsen wprowadził na rynek głośnik bezprzewodowy Beolab 8.

Jak pisze polski przedstawiciel firmy, jest to „głośnik o niewielkich rozmiarach, ale ogromnych możliwościach”. Jak czytamy dalej, dzięki systemowi autokalibracji samoczynnie dostosowuje się on do akustyki pomieszczenia, w którym się znajduje. Może stać się częścią zestawu kina domowego lub zestawu stereo, a także pracować jako samodzielne.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Głośnik Beolab 8 można połączyć z innymi urządzeniami Bang & Olufsen, nawet tymi wyprodukowanymi w 1984 roku – z których można stworzyć zestaw kina domowego. Michael Henriksson, wiceprezes ds. marketingu produktów w Bang & Olufsen mówi o nim:

Naszym celem jest tworzenie urządzeń, które dają słuchaczom wyraziste, immersyjne doświadczenia odbioru dźwięków. Beolab 8 spełnia te wymagania. Dodatkowo jest skalowany i pozwala użytkownikom na ogromną elastyczność. Udało nam się skondensować możliwości imponujących głośników w kompaktowej wersji, która pozwala na uzyskanie doskonałego dźwięku w dowolnym pomieszczeniu i zestawie.

W Beolab 8 zastosowano głośnik wysokotonowy o średnicy 16 mm, średniotonowy o średnicy 3” i niskotonowy o średnicy 5,25”. W materiałach firmowych czytamy:

Dzięki starannej regulacji tonów Bang & Olufsen słuchacze mogą cieszyć się wysoką jakością dźwięku. Choć nowe urządzenie Bang & Olufsen korzysta z sprawdzonych w Beolab 17 przetworników, eksperci poprawili brzmienie głośnika dzięki zastosowaniu kontroli szerokości wiązki, funkcji kompensacji pomieszczenia, dostosowania adaptacyjnego oraz technologii ultraszerokopasmowej.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent mówi o następujących technologiach zastosowanych w nowym głośniku:

»    Kontrola szerokości wiązki głośnika pozwala użytkownikom płynnie przełączać się między dwoma doświadczeniami słuchania. Beolab 8 oferuje możliwość precyzyjnego zawężenia dźwięku oraz rozproszenia dźwięku w całym pomieszczeniu. Diody LED umieszczone na froncie głośnika wyświetlają status wybranego trybu dźwiękowego.
»    Funkcja kompensacji pomieszczenia Beolab 8 mierzy właściwości akustyczne pomieszczenia i dostosowuje do nich dźwięk. Głośnik precyzyjnie mapuje swoje otoczenie, aby dostarczyć krystalicznie czystą jakość dźwięku bez względu na wielkość pomieszczenia.
»    Adaptacyjne dostosowanie dźwięku zastosowane w Beolab 8 sprawia, że głośnik samoczynnie dostosowuje się do własnej konfiguracji. Sensory umieszczone w głośniku i na obudowie wykrywają, z jakiego materiału jest wykonana osłona głośnika, i dostrajają do niego dźwięk.
»    Technologia ultraszerokopasmowa pozwala głośnikowi Beolab 8 dostosować się nie tylko do pomieszczenia, w którym jest umieszczony. Umożliwia kierowanie akustycznym „sweet spot”, czyli miejscem najlepszego odsłuchu, na podstawie lokalizacji telefonu użytkownika za pomocą aplikacji Bang & Olufsen.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W sercu produktu znajduje się platforma Mozart Bang & Olufsen, dzięki której Beolab 8 może łatwo łączyć się poprzez WiFi 6 i Bluetooth 5.3. Natomiast Powerlink, zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i przewodowej wbudowanej w głośnik, pozwala na przekształcenie Beolab 8 w prawdziwy głośnik systemowy łączący się z telewizorami Bang & Olufsen i systemami audio, nawet tymi wyprodukowanymi ponad 30 lat temu.

Z kolei o projekcie plastycznym czytamy:

Beolab 8 został zaprojektowany tak, aby wyglądać pięknie z każdej strony, bez względu na to, gdzie i jak zostanie umieszczony. Stworzona w renomowanej Fabryce 5 jednoczęściowa aluminiowa obudowa łączy w solidnej formie kulę i cylinder. Jest dostępna w wersji z wyprodukowanym w Danii drewnianymi listwami lub z frontem z tkaniny. To design charakterystyczny dla produktów Bang & Olufsen, takich jak Beosound Theatre, Beolab 28 i Beolab 50.
Pomiędzy zewnętrzną obudową aluminiową a rdzeniem głośnika pojawia się gra świateł i cieni, która nadaje produktowi wizualną lekkość. Zgodnie z zasadami skandynawskiego designu, w którym forma podąża za funkcją, kształt głośnika z jednej strony tworzy estetyczny obiekt, a z drugiej wzmacnia akustykę głośnika. Na górze głośnika znajduje się szklany interfejs o charakterystycznej krzywiźnie.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

GłośnBeolab 8 jest już dostępny w sprzedaży w cenie, za parę głośników z drewnianymi listwami, 6598 dolarów, a z tkaniną 5498 dolarów (obydwie ceny w USA). Polska cena nie została jeszcze podana.

­→ www.BANG-OLUFSEN.com

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

 «●»

Poprzednie

Następne