„Upadek narodu”. Piotr Adamczyk w nowym serialu Audioteki

Audioteka przygotowała nowy audioserial zatytułowany „Upadek narodu”.

Jak czytamy w materiałach prasowych, jest to „trzymający w napięciu” audioserial o demokracji i jej słabościach, a także „współczesna szekspirowska historia polityczna”, opowiadająca o losach głęboko wierzącego posła lewicy, który w wyniku zbiegu okoliczności zostaje jednym z czołowych kandydatów w wyborach na prezydenta Francji. W obsadzie Piotr Adamczyk, Grzegorz Małecki i Sandra Drzymalska. Pierwszy z ośmiu odcinków jest już dostępny bezpłatnie w aplikacji Audioteki.

„Upadek narodu” to najlepszy tytuł do wysłuchania w przedwyborczej gorączce.  To opowieść o politykach i polityce, o zawirowaniach wokół kampanii przedwyborczej i wyborczej. W serialu będzie można będzie posłuchać co politycy mówią za kulisami i przekonać się jak złożona jest kampania – komentuje Piotr Adamczyk, odtwórca głównej roli.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jean Vampel (Piotr Adamczyk) to pracowity i uczciwy, ale też niezbyt ambitny i anonimowy poseł lewicy. Popychany przez marzące o jego karierze otoczenie, wykorzystuje splot okoliczności, by wziąć udział w prawyborach swojej partii. Scenariusz autorstwa Yanna Reuzeau, przetłumaczony przez Ewę Rucińską po raz pierwszy na język polski na potrzeby audioserialu, pokazuje drogę Vampela na polityczny szczyt, podczas której jego obóz doprowadza do fałszerstw i wyeliminowania wszystkich kontrkandydatów.

Wkrótce potem główny bohater, w obliczu upadku ideałów, staje przed wyborem między zdradą demokracji, a dopuszczeniem faszyzującego konkurenta do władzy.

Wydawca pisze:

Serial, chociaż skupiony jest na francuskiej rzeczywistości, dobrze odzwierciedla również problemy dotyczące polskiej polityki, takie jak różnice światopoglądowe, ryzyko autorytaryzmu i problemy związane praworządnością. Perspektywa anonimowego reprezentanta małego ugrupowania, nagle dostającego szansę odebrania władzy prawicowemu ugrupowaniu jest – także w polskim kontekście – czymś więcej niż tylko interesującą polityczną fikcją.

W aplikacji Audioteki pierwszy odcinek jest już dostępny bezpłatnie dla wszystkich, a drugi dla użytkowników Audioteka Klub. Kolejne epizody będą publikowane w każdy piątek (dwa w jednym tygodniu).

Link do 1. odcinka: → www.YOUTUBE.com
AUDIOTEKA.com

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

 «●»

Poprzednie

Następne