Totaldac Amp-1-sublime & d1-driver-sublime. Wzmacniacz mocy & driver

W sprzedaży znalazły się wzmacniacz i zaprojektowany specjalnie dla niego driver francuskiej firmy Totaldac.

Amp-1-sublime to nowy wzmacniacz referencyjny firmy Totaldac, wykorzystujący wyłącznie komponenty półprzewodnikowe. Stopień triodowy zastosowany w poprzedniej generacji wzmacniacza Amp-1 został teraz zmieniony na – jak czytamy w materiałach prasowych – „innowacyjny tranzystorowy stopień wzmocnienia”, wykorzystujący bardzo małą liczbę komponentów (wszystkie dyskretne) i pozbawiony globalnego sprzężenia zwrotnego. Jego moc wyjściowa to 150 W/8 Ω, 300 W/4 Ω i 500 W/2 Ω.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Aby zapewnić maksymalną dynamikę sygnału, zastosowano bardzo wysokie napięcie (240 Vdc), a jego zasilanie również opiera się na dyskretnym układzie stabilizującym napięcie. Jego układy wykorzystują rezystory foliowe Bulk Metal 0,01% VAR firmy Vishay w krytycznym stopniu wzmocnienia napięcia. Po stopniu wzmocnienia napięciowego umieszczono bufor tranzystorowy, w którym również nie wykorzystano globalnego sprzężenia zwrotnego. Producent pisze:

Konstrukcja ta łączy w sobie brak globalnego sprzężenia zwrotnego, niski poziom szumów (0,2 mVrms), wysokie wzmocnienie (33 dB), wysoką szerokość pasma (400 kHz) i wysoki prąd (przy 1 Ω) dzięki transformatorowi mocy 2500 VA/25 kg. Te cechy zapewniają przejrzysty, szybki, żywy i naturalny dźwięk bez szorstkości, a jednocześnie z mocą i ciężarem basu.

Wzmacniacz Amp-1-sublime jest dostępny w wersji stereofonicznej z wejściami RCA lub jako zbalansowany monoblok z wejściem XLR.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Partnerem Amp-1-sublime jest analogowy driver (bufor) d1, który „idealnie pasuje do klasy nowego wzmacniacza”, mówi producent. d1-driver-sublime nie ma klasycznego tłumika do regulacji głośności, ponieważ wzmocnienie w systemie Totaldac opiera się na regulacji głośności w przetwornikach D/A.  d1-driver-sublime ma tylko zapewnić optymalne wzmocnienie układu na drodze analogowej. W przypadku, gdy wzmocnienie całego systemu jest zbyt wysokie (DAC + wzmacniacz + głośniki + pomieszczenie), można aktywować analogowe tłumienie -15,5 dB za pomocą przełącznika. W tłumiku zastosowano 12 rezystorów foliowych VAR Bulk Metal firmy Vishay o precyzji 0,01%.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jeśli w danym systemie brakuje wzmocnienia, a niektóre ścieżki są nagrane na bardzo niskim poziomie, najnowsze przetworniki cyfrowo-analogowe Totaldac oferują opcję wzmocnienia cyfrowego +12 dB. Te dwa wybieralne wzmocnienia w systemie Totaldac pozwalają zoptymalizować wszystkie konfiguracje.

Dostępność i cena

Producent informuje, że urządzenia są już dostępne w sprzedaży w cenie 26 000 euro za wzmacniacz i 7200 euro za driver.

www.TOTALDAC.com

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

Poprzednie

Następne