Test „Przygoda bez miłości”. Nowe wydawnictwo Kameleon Records

Wydawnictwo Kameleon Records przygotowało kolejne archiwalne nagrania zespołu Test.

Tym razem są to utwory hard rockowe zarejestrowane w studiach radiowych w latach 1971-1975. Jak zaznacza wydawca są one „znacznie lepsze niż te znane z jedynego, katalogowego albumu grupy”. Dodatkowo na krążku umieszczono dwa nowsze utwory udostępnione przez zespół specjalnie do tego wydawnictwa.

W komunikacie prasowym czytamy:

Wszystkich, którzy nie znają dobrze muzyki Testu informujemy, że kojarzona głównie z hard rockiem grupa, prezentowała naprawdę szerokie, prawdziwie progresywne spektrum muzyczne. Poza konkretnym gitarowym, mocnym, riffującym graniem, na płycie znajdziemy ostre przesterowane, brzmienia Hammondów; latynoskie-santanowskie klimaty; psychodeliczne impresje; zmodyfikowane brzmienia saksofonu w stylu Van Der Graaf Generator; partie fletu w stylu Jethro Tull; brzmienia nawiązujące do Mahavishnu Orchestra; oraz dwa naprawdę wyborne covery: Smoke On The Water – Deep Purple oraz Living In Sin – Skin Alley (mogący spokojnie konkurować z oryginałem).
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Materiał na płytę został zremasterowany z taśm „master” i wydany na rozkładanym, błyszczącym, laminowanym tzw. „card sleevie”, czyli mini LP, ze specjalną kopertą na płytę i książeczką wypełnioną zdjęciami z wszystkich okresów działalności zespołu. Płyta przygotowana została we współpracy z wokalistą Testu – Wojciechem Gąssowskim.

www.KAMELEONRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne