Goldmund Telos 800 ⸜ wzmacniacz mocy

Firma Goldmund wprowadziła do sprzedaży najnowszy dodatek do swojej oferty: stereofoniczny wzmacniacz mocy Telos 800.

Jak czytamy, „Telos 800 wyznacza nowy standard w zakresie jakości dźwięku i innowacji technologicznych, reprezentując kulminację naszego zaangażowania w wysokiej jakości dźwięk”.

Urządzenie oferuje moc wyjściową 2 x 300 Wrms przy 8 Ω i 2 x 390 Wrms przy 4 Ω. Jego zasilacz pracuje w oparciu o toroidalny transformator o mocy 3200 VA i baterię kondensatorów o pojemności 93 600 µF; ciekawostka – wszystkie transformatory dla tej firmy produkuje polski toroid.pl, czyli firma-matka Fezz Audio.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze:

Dzięki wysokiej klasy wzmacniaczowi Telos 800 nie kupujesz tylko urządzenia; inwestujesz w bilet do świata, w którym muzyka przekracza granice wyobraźni. Wyobraź sobie, że czujesz pulsujący bas w żyłach, wyraźne wysokie tony wywołujące ciarki na plecach, a średnie tony pieszczące zmysły niczym delikatna bryza. To nie tylko dźwięk; to doświadczenie, które budzi duszę.

Dodaje również, że wzmacniacz charakteryzuje się zniekształceniami poniżej 0,05%, w pomiarach IMD i THD+N, oraz wyjściowym poziomem szumów poniżej 3 μV od 20 Hz do 20 kHz. Dzięki temu Telos 800 ma zapewniać „wciągające wrażenia słuchowe” i „bezbłędną reprodukcję dźwięku”. Imponująco wygląda również zakres dynamiki na poziomie 110 dB i współczynnik tłumienia 600 przy 1 kHz/8 Ω.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Podstawowa wersja wykończenia wzmacniacza to kolor srebrnoszary. Dla tych, którzy szukają spersonalizowanego wykończenia dostępna jest opcja ze złotym pierścieniem w lewym górnym rogu, zastępującym pierścień w kolorze srebrno-szarym. Goldmund oferuje również czarną wersję Telos 800, dostępną na zamówienie.

Cena: 75 000 CHF (bez VAT)

GOLDMUND.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne