Sekrety, przebudzenia i gorąca magma. Styczeń z GAD Records

Otwierając 2024 rok wydawnictwo GAD Records proponuje muzykę filmową, progresywną i funkową.

To zasłużone dla polskiej muzyki wydawnictwo przygotowało na styczeń muzykę Andrzeja Korzyńskiego, SBB, Józefa Skrzeka Poznańskiej Orkiestry Rozrywkowej PRiTV oraz Cytrusa.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
» Poniższy tekst został przygotowany przez wydawcę.
Sekrety Pana Kleksa to wydawnictwo wyjątkowe – na dwóch płytach CD zebraliśmy wszystkie zachowane materiały muzyczne Andrzeja Korzyńskiego zrealizowane do trzech pierwszych filmów Krzysztofa Gradowskiego o przygodach Pana Kleksa. Alternatywne wersje z Akademii…, podkłady piosenek z Podróży…, orkiestrowe nagrania z Pana Kleksa w Kosmosie… To, co przetrwało z tych sesji – znalazło się w niniejszym zbiorze. Gdyby komuś było mało i nie chciał przepłacać w popularnych serwisach aukcyjnych, wznawiamy także soundtrack z Akademii Pana Kleksa, z kompletem nagrań muzyki ilustracyjnej.
Gdy w latach 2018-19 ukazywały się cztery płyty winylowe SBB z wyborem nagrań studyjnych z lat 70., wiele osób pytało o ich wersje CD. Dwie pierwsze, Przebudzenie i Porwanie Aldo Moro – już teraz, poszerzone o nagrania dodatkowe. To zupełnie odmienne od siebie wydawnictwa – jedno mroczne, psychodeliczne i ascetyczne, a drugie kolorowe, mieniące się dziesiątkami syntezatorowych partii. Ciąg dalszy za kilka miesięcy. Dla fanów solowej twórczości Józefa Skrzeka mamy także wznowienie albumu La Tempête, jednej z najciekawszych elektronicznych płyt w dorobku artysty.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Powracamy także do nagrań Poznańskiej Orkiestry Rozrywkowej PRiTV pod batutą Zbigniewa Górnego. Dekoder i Magma zbierają nagrania zespołu z lat 1977-78, uzupełniając wydane we wrześniu minionego roku płyty Butik i Wizjer.To potężna porcja funkowych rytmów, zaskakujących adaptacji muzyki klasycznej i aranżerskich przygód Krzesimira Dębskiego czy Piotra Kałużnego.
Gdyby komuś było mało – w styczniu pojawią się winylowa wersja albumu Raj utracony Cytrusa oraz drugie tłoczenie Live In Bled 1965 Krzysztofa Komedy (pierwsze wykupiliście w absolutnie rekordowym tempie w grudniu). I free-jazzowy Tomasz Stańko z Astigmatic Records. I jubileuszowe CD Samych Swoich z archiwalnymi nagraniami…
A w lutym Chopin na jazzowo, polski rock progresywny oraz muzyka filmowa z tęczą.

GADRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne