STATEMENT in High Fidelity | German Edition 2023. Wręczenie nagród

Międzynarodowa nagroda STATEMENT in High Fidelity – już u zwycięzców!

NAWET PRZY PRZEZORNYM PLANOWANIU wręczenia nagród coś może pójść nie tak: na przykład, pomimo jednoznacznego zobowiązania się do udziału w naszej imprezie w Warszawie, podczas rozdania nagród za rok 2022, jeden z uczestników był nieobecny z powodu rozstroju żołądka. Na szczęście tym razem wszystko się udało.

W tym roku nagrodę przyznaliśmy produktom z Wielkiej Brytanii oraz Austrii:

  • dCS Vivaldi APEX DAC – przetwornik cyfrowo-analogowy ⸜ test → TUTAJ

  • Ayon Audio Crossfire Evo – wzmacniacz zintegrowany ⸜ test → TUTAJ

tekst DIRK SOMMER ⸜ hifistatement.net
zdjęcia Plan B/Birgit Hammer-Sommer
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała w tym roku. Gerhard Hirt, właściciel i szef firmy Ayon, zrezygnował tym razem z udziału w targach w Monachium, choć zapowiadał, że na pewno pojawi się w Warszawie na AVS. Ponieważ zwycięzcy nagród są wybierani na podstawie testu z ostatnich sześciu miesięcy przed daną wystawą – High End w Monachium i Audio Video Show w Warszawie – przesunięcie wręczenia nagród z Monachium na koniec października było niemożliwe.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ (od prawej do lewej) Wojciech Pacuła, Marketing Specialist dCS-a John Giolas, Export Sales Manager firmy dCS Alasdair McDonald, szef  Ayon Audio Gerhard Hirt i Dirk Sommer

Szef Ayona, który przed laty miał niemały udział w realizacji współpracy między „High Fidelity” i hifistatement.net, postanowił jednak spontanicznie wybrać się wraz z żoną w sobotni wieczór do Gröbenzell, jadąc prosto z Austrii. Dla firmy dCS udział okazał się łatwiejszy, ponieważ Anglicy przyjechali z całą ekipą współpracowników do stolicy Bawarii, aby zagrać we własnym pomieszczeniu i w dziale ze słuchawkami World OF Headphones, a także wesprzeć swoich międzynarodowych dystrybutorów.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Dirk Sommer i Gerhard Hirt

Ale do rzeczy: w tym roku Wojciech Pacuła do nagrody wybrał przetwornik D/A dCS Vivaldi APEX DAC, o który pisał: „Oferuje idealnie gładki, płynny i spójny dźwięk. Jego przestronność, a raczej stereoskopowe złudzenie przestrzeni jest absolutnie najwyższej jakości. W barwie zwraca uwagę nacisk na środek pasma. Ale nie ocieplonego, a rozświetlonego, co różni to źródło od większości gramofonów. Bas jest doskonale czytelny i świetnie kontrolowany. Jego najniższy zakres jest gładszy i o włos mniej energetyczny niż z innymi, przywołanymi źródłami. To jednak część „pakietu”, w którym dostajemy zrównoważony i przemyślany cały zakres, w którym nic nie jest uwypuklane, ani też maskowane”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ John Giolas, Alasdair McDonald, Wojciech Pacuła

Wybór hifistatement.net to tym razem wzmacniacz Ayon Crossfire Evo, który zrecenzował Carsten Bussler: „Crossfire Evo to lampowy wzmacniacz zintegrowany, który jest technicznie dopracowany w każdym szczególe i jest jednym z najlepszych urządzeń na rynku pod względem brzmienia. Klucz leży w przemyślanej konstrukcji stopni wejściowych i sterujących (…) dzięki czemu trioda mocy AA62B, wykonana przez mały, znakomity zespół byłych pracowników Tesli, może w pełni pokazać swoje 25 watów. Ta lampa, opracowana przez samego Ayona, oparta jest na koncepcji 300B i może dostarczyć niemal brutalne cztery ampery prądu! Ayon wyróżnia się zniewalającą inżynierią elektryczną, a także głębokim zrozumieniem tego, co naprawdę liczy się w projektowaniu wzmacniaczy lampowych”.

 Gratulujemy nagrodzonym firmom!
Zwycięzcy nagród STATEMENT in High Fidelity w poprzednich latach:

2022 POLISH EDITION

  • Crystal Cable Art Series Da Vinci, interkonekt + kable głośnikowe test TUTAJ
  • Raidho X1t, kolumny głośnikowe test → TUTAJ

2022 GERMAN EDITION

  • Børresen 05 Silver Supreme Edition, kolumny głośnikowe test → TUTAJ
  • Soulnote P-3 SE, przedwzmacniacz liniowy test → TUTAJ

2021 POLISH EDITION

2021 GERMAN EDITION

2020 POLISH EDITION

2020 GERMAN EDITION

2019 POLISH EDITION

HIFISTATEMENT.net

HIGHFIDELITY.pl

«●»

Poprzednie

Następne