Soundedit ’23 – lider Einstürzende Neubauten otrzyma nagrodę Festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit w tym roku odbędzie się w dniach 11-14 listopada.

Impreza, obchodząca swoje 15-lecie, zaprasza najważniejsze postaci ze świata muzycznego. Soundedit honoruje pracę producentów muzycznych i daje możliwość nauki tego fachu od najlepszych. Podczas tegorocznej edycji do Łodzi przyjedzie Blixa Bargeld – założyciel i wokalista zespołu Einstürzende Neubauten.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Blixa Bargeld – urodził się w 1959 r. To berliński muzyk, pisarz i aktor. W 1980 r. założył industrialny zespół Einstürzende Neubauten, który jest bez wątpienia jedną z najważniejszych i najbardziej europejskich formacji w historii muzyki niezależnej. Dokonania Einstürzende Neubauten wykraczają daleko poza granice muzyki industrialnej, są inspiracją dla wielu innych artystów i zespołów. W roku 1983 Blixa był jednym z założycieli grupy Nick Cave and the Bad Seeds, będąc jego gitarzystą i wokalistą. Z Cavem nagrywał i występował do roku 2003. Artysta spełniał i spełnia się w licznych starannie opracowanych realizacjach muzycznych, teatralnych, literackich oraz filmowych.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Podczas Festiwalu Soundedit Blixa Bargeld wystąpi z solowym projektem oraz odbierze nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” za „Pionierskie Dokonania w Dziedzinie Produkcji Muzycznej”.

Gdzie i kiedy

Blixa wystąpi 11 listopada (sobota), w Klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29).

Bilety

Bilety w cenie 149 zł dostępne są w kasie Wytwórni oraz na stronach: → Bilety24.pl, → Goingapp.pl, → Empik.com, → Ticketmaster.pl, → Biletomat.pl i → Wytwornia.pl.

­→ SOUNDEDIT.pl

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe organizatora

 «●»

Poprzednie

Następne