Sennheiser nagłośni elektryczny SUV coupe, CUPRA Tavascan

Jak wczoraj poinformowano, Sennheiser połączył siły z CUPRA, niekonwencjonalną marką motoryzacyjną, przygotowując nagłośnienie pierwszego w pełni elektrycznego SUV coupe tej marki, CUPRA Tavascan.

W komunikacie prasowym czytamy, że partnerstwo między firmami Sennheiser i CUPRA to „połączenie idealne, ponieważ obie marki dzielą pasję do oferowania rozwiązań technicznych, które są unikalne w wykonaniu i wyrafinowane w projektowaniu, a dodatkowo są wplecione w ich DNA i kulturę”:

Obie marki łączy głęboka pasja do muzyki jako integralnej części tożsamości ich marek. Dzięki tej współpracy dążymy do uwolnienia pełnego potencjału samochodowej rozrywki audio — mówi Veronique Larcher, dyrektor Sennheiser Mobility. Nasze podejście jest przełomowe, buntownicze i niekonwencjonalne, co znajduje odzwierciedlenie w wyjątkowym doświadczeniu dźwiękowym, które stworzyliśmy dla CUPRA Tavascan.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

I dalej:

Digitalizacja zajmuje centralne miejsce w CUPRA Tavascan, w pełni elektrycznym SUV-ie coupe, który płynnie integruje zaawansowaną technologię, zapewniając prawdziwie wciągające wrażenia z jazdy. Posiada najnowocześniejszy 15-calowy system informacyjno-rozrywkowy, największy, jaki kiedykolwiek zastosowano w samochodach CUPRA. Uzupełnieniem tego wysoce konfigurowalnego systemu jest nowo zaprojektowany i opracowany panel sterowniczy HMI, umożliwiający bezproblemową interakcję z różnymi funkcjami samochodu. W szczególności CUPRA Tavascan jest wyposażony w wysokiej jakości 12-głośnikowy system audio, a Sennheiser wnosi swoją wiedzę i doświadczenie do przestrzeni motoryzacyjnej za pomocą AMBEO Concerto, najnowszej innowacji firmy w zakresie oprogramowania zapewniającego wciągający dźwięk.

Nowy system nagłośnienia wykracza poza zwykłe dodanie większej liczby głośników. W samochodzie zastosowano zaawansowanemu, zastrzeżonemu oprogramowaniu, dostrojonemu przez inżynierów dźwięku firmy Sennheiser. Sięgnięto przy tym po firmowe oprogramowanie AMBEO Concerto.

Cieszymy się, że firma Sennheiser dołączyła do nas. Sennheiser to doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań audio, które ukształtowały dźwięk współczesnej rozrywki i przyniosły firmie wyjątkową reputację produktu wybieranego przez ikony muzyki na całym świecie — podsumowuje dr Werner Tietz, wiceprezes wykonawczy ds. badań i rozwoju w firmie CUPRA. Naszą wizją w 2019 roku było odkrycie elektryfikacji na nowo.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Chcieliśmy pokazać światu, że samochody elektryczne mogą być zabawne i seksowne, ze świetnym designem, a jednocześnie mogą mieć wyjątkowy sportowy charakter. Wtedy to było marzenie, ale dzięki CUPRA Tavascan to marzenie stało się rzeczywistością. Nasz Tavascan nie tylko świetnie wygląda, lecz także brzmi niesamowicie, dzięki wyjątkowej wiedzy firmy Sennheiser w zakresie dźwięku.

Zaprojektowany i opracowany w Barcelonie CUPRA Tavascan będzie produkowany w fabryce Grupy Volkswagen w Anhui w Chinach, najnowocześniejszym centrum innowacji w dziedzinie e-mobilności.  

SENNHEISER.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne