Soulution i nowa seria „7”

Szwajcarski Soulution wprowadza do sprzedaży dwa produkty z nowej serii „7”.

To przedwzmacniacz liniowy 727 oraz przedwzmacniacz gramofonowy 757. Ich debiut będzie miał miejsce w Monachium w czasie wystawy High End 2023 już w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy, że od wielu lat podstawą systemu referencyjnego „High Fidelity” jest końcówka mocy 710.

727

Jak czytamy w materiałach prasowych, Soulution w tym projekcie postawił sobie wyzwanie, zadając sobie pytanie: „Czy możemy dodać mniej i pominąć mniej w porównaniu do tego, co już osiągnęliśmy?” Nowe produkty z serii Soulution 7 to zupełnie nowe konstrukcje, które – jak dodaje firma – „wyraźnie przewyższają swoich wysoko cenionych poprzedników”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wśród najważniejszych cech nowego przedwzmacniacza 727 Soulution wymienia:

  • redukcja szumów o około 20 dB,
  • rozciągnięcie pasma przenoszenia do 20MHz, zmniejszając w ten sposób błędy fazowe w paśmie audio,
  • tłumienie zakłóceń w układzie zbalansowanym zwiększone o 20 dB,
  • separacja kanałów poprawiona o 30 dB,
  • niemierzalne zniekształcenia.

Firma mówi również:

Jakość dźwięku przedwzmacniacza 727 została przeniesiona na kolejny poziom. Scena dźwiękowa staje się szersza i głębsza dzięki większej ilości powietrza wokół instrumentów i wykonawców. Wyższa rozdzielczość łączy się z bardziej realistyczną muzykalnością. Na basie jest jeszcze więcej ciężaru i autorytetu, podczas gdy najdrobniejsze szczegóły są rozwiązywane z większą delikatnością.

Okazało się, że można było znacznie zmniejszyć także poziom szumów regulatora głośności. 727 ma na pokładzie dwa regulatory głośności. Jeden wykonany jest z precyzyjnych rezystorów z folii metalowej, a drugi prowadzony jest w układzie PGA, aby uniknąć „kliknięć” przy zmianie poziomów pierwszego regulatora.

» Cena i dostępność

55 000 euro (w tym VAT 19%), karta gramofonowa – 9500 euro (w tym VAT 19%). Urządzenie będzie dostępne w 4. kwartale 2023 roku.

757

757 jest nowym przedwzmacniaczem gramofonowym Soulution. Wśród najważniejszych zmian producent wymienia:

  • współczynnik tłumienia zakłóceń w układzie zbalansowanym > 125 dB,
  • szerokość pasma zwiększona do 2 MHz (skorygowana deemfaza),
  • odchylenie od krzywej deemfazy zmniejszone do +/- 0,1 dB.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

O swoim nowym urządzeniu producent pisze:

Przedwzmacniacz 757 ujawnia pełny potencjał i piękno płyt analogowych ze wszystkimi ich subtelnymi zmianami tonalnymi, dynamiką, muzykalnością i wyrafinowaniem, utrzymując sygnał muzyczny w nienaruszonym stanie. Odtwarzanie szczegółów muzycznych, które są wierne i tworzenie trójwymiarowego, przestrzennego dźwięku, aby zapewnić prawdziwą i emocjonalną przyjemność słuchania.

Nowy przedwzmacniacz 757 współpracuje z wkładkami MC/MM, wkładkami optycznymi firmy DS Audio, a także bezpośrednio z wyjściem głowicy magnetofonu szpulowego. Soulution zapewnia, że jego stopień wejściowy poprawia tłumienie zakłóceń w układzie zbalansowanym bez uszczerbku dla wysokości szumu i pozwala zoptymalizować impedancję końcową przy obciążeniach rezystancyjnych i pojemnościowych zgodnie z wymaganiami podłączonej wkładki.

W czysto analogowym systemie odtwarzania przedwzmacniacz 757 deemphasis może być podłączony do wzmacniaczy mocy bez żadnego przedwzmacniacza lub regulatora głośności pomiędzy nimi. Wzmocnienie (-60 dB do +80 dB) można regulować do wymaganego poziomu w krokach co 1dB, a na wyjściu umieszczono bardzo szybki i ultraszerokopasmowy stopień wyjściowy pracujący w klasie A (20 MHz/-3 dB, 1,5 A).

Wymagane napięcia są generowane przez zasilacz impulsowy i szybko przełączające się regulatory DC/DC, a następnie lokalne regulatory liniowe o „bardzo niskim poziomie szumów”.

» Cena i dostępność

65 000 euro (w tym VAT 19%). Urządzenie będzie dostępne w 4. kwartale 2023 roku.

SOULUTION-AUDIO.COM

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne