Ruark R2 Mk4. Radio FM/DAB/streaming

Brytyjska firma Ruark wprowadza na rynek nową wersję systemu muzycznego R2, teraz w wersji Mk4

Dla jednego z najdłużej istniejących modeli tej firmy zaprojektowano nowy dizajn, zachowując jego główne cechy użytkowe; R2 został wprowadzony na rynek w 2007 roku. Najbardziej oczywistą zmianą w stosunku do jego poprzedników jest w R2 Mk4 jego smuklejszy profil.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak czytamy w materiałach prasowych, jest on „tak elegancki, że nowe proporcje pozwalają na umieszczenie systemu w niemal dowolnym miejscu w domu”, dzięki czemu jest „idealnym wyborem do umieszczenia na parapecie lub na półce z książkami”:

Dizajn R2 jest prosty, ale jednocześnie oszałamiający – to wygląd, którego poszukują dzisiaj klienci. Obudowa z poziomymi liniami i miękkimi konturami została połączona z kratką z drewnianych listew, tworząc ponadczasowy projekt retro-modern, w który doskonale wkomponowane zostało szkło, za którym umieszczono wyświetlacz i logo Ruarka. Z kolei umieszczony na górze R2 kontroler RotoDial sprawia, że ten projekt pozostaje niezwykle czysty. System muzyczny R2 wyposażony jest w tunery DAB+, FM i radio internetowe z zaprogramowanymi ustawieniami oraz bezpośrednio obsługuje główne serwisy streamingowe.

Ruark R2 Mk4 umożliwia odtwarzanie muzyki z serwisów streamingowych, w tym Spotify, Amazon Music i Deezer. Wysoką jakość dźwięku ma mu zapewnić także odbiornik Bluetooth w wersji 5. Integruje się on z regulacją głośności na telefonach i tabletach, można więc łatwo podnieść lub obniżyć poziom dźwięku. R2 posiada również port USBC służący do ładowania smartfona i do odtwarzania muzyki, przełączane liniowe wejście AUX i wyjście słuchawkowe.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Sterowanie dostępne jest za pośrednictwem aplikacji UNDOK lub, jako opcjonalny dodatek, w formie ergonomicznego pilota. Kolorowy wyświetlacz LCD pokazuje czas, alarm i informacje o programie, w tym nazwę stacji i okładkę albumu. Jego jasność jest automatycznie regulowana w celu dopasowania do poziomu oświetlenia otoczenia.

Klasyczny wzmacniacz pracujący w klasie AB połączony z autorskimi przetwornikami NS+ i adaptacyjną korekcją barwy zapewnia, jak czytamy, „idealną równowagę dźwięku, pozwalającą cieszyć się zarówno z muzyki, jak i z treści słownych”.

www.RUARKAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne