C 3050 LE – jubileuszowy wzmacniacz na 50. urodziny NAD

NAD Electronics obchodzi w tym roku 50. rocznicę swojej działalności.

Ten jubileusz świętuje m.in. za pośrednictwem nowej limitowanej edycji wzmacniacza zintegrowanego w stylu retro – modelu C 3050 LE.

NAD swoją popularność zawdzięcza m.in. sukcesowi, jaki odniósł wzmacniacz zintegrowany 3020. Model ten stał się z czasem najlepiej sprzedającym się budżetowym wzmacniaczem w historii firmy. Zyskał uznanie wśród wielu melomanów dzięki swojej dużej dynamice, pomimo skromnych 20 W na kanał.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak czytamy w materiałach prasowych, od początku swojej działalności NAD „ogromną uwagę przywiązywał do transparentności w specyfikacjach technicznych produktów”. W tym celu opracował własny standard Full Disclosure Power, według którego określano moc wzmacniacza. Bazuje on na rzeczywistych, a nie laboratoryjnych warunkach odsłuchowych, co niekiedy stawiało tego producenta w „niekorzystnym świetle” w porównaniu do konkurentów, którzy w kwestii transparentności pomiarów nie podzielali zaangażowania NAD.

Określanie mocy przy jednej częstotliwości, jednym poziomie głośności, przy użyciu uproszczonego obciążenia testowego jest w porządku w przypadku składania dokumentacji do organów regulacyjnych, ale w rzeczywistości muzyka wpływająca na nasze emocje jest złożona i dynamiczna – mówi Greg Stidsen, Chief Technology Officer w Lenbrook International.
Łatwo jest stworzyć wzmacniacz, który dobrze radzi sobie w ściśle określonych warunkach pomiarowych, ale my jesteśmy miłośnikami muzyki projektującymi produkty dla innych miłośników muzyki, więc oceniamy produkowane wzmacniacze w szerokim paśmie częstotliwości i zakresie dynamiki, aby dać naszym konsumentom realistyczne oczekiwania, co do wydajności wzmacniacza dla każdej muzyki, którą lubią słuchać.
To często oznaczało, że moc znamionowa podawana w specyfikacji produktów NAD była niższa niż ta, którą chwalili się nasi konkurenci, ale nasze wskazania lepiej odzwierciedlają pełne i bogate brzmienie, jakie zapewniają wysokiej jakości nagrania.

Potwierdzeniem tych wartości ma być jubileuszowy wzmacniacz zintegrowany C 3050 LE – przygotowany specjalnie na 50. urodziny firmy NAD. Model ten został wyprodukowany w 1972 egzemplarzach, a swoim retro stylem nawiązuje do ikonicznej konstrukcji z lat 70. – NAD 3030.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Projektanci wyposażyli C 3050 LE w podświetlane LED-ami mierniki VU oraz obudowę z satynowego forniru orzechowego. Wzmacniacz oferuje odtwarzacz plików, obsługę systemu multiroom, korekcję Dirac Live oraz możliwość dekodowania nagrań w standardzie MQA. Ponadto wzmacniacz ma wbudowany dwukierunkowy moduł Bluetooth i obsługuje funkcję AirPlay 2. Wyposażony jest również w złącze HDMI z eARC, przedwzmacniacz gramofonowy i wzmacniacz słuchawkowy. W sekcji zasilania znajduje się najnowsza wersja wzmacniacza HybridDirital UCD o mocy 100 W na kanał.

C 3050 LE jest oparty na projekcie wzmacniacza stereofonicznego 3030 z 1974 roku, który zapewniał 30 watów na kanał w klasie AB i oferował audiofilom niedrogą opcję wzmacniacza zorientowanego na jakość dźwięku – mówi Cas Oostvogel, Product Manager w NAD Electronics. Oryginalny 3030 miał wbudowany tuner radiowy, a nowy C 3050 LE reprezentuje inną koncepcję, jako produkt, do którego „wystarczy dodać głośniki” i wyposażony w platformę BluOS, dającą miłośnikom muzyki dostęp do tysięcy internetowych programów radiowych, a także ponad 20 muzycznych serwisów streamingowych.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Cena i dostępność

Cena wzmacniacza wynosi 10 699 zł, a dostępność tego urządzenia u autoryzowanych sprzedawców przewidziana jest na listopad br. Każdy egzemplarz C 3050 LE ma unikalny numer – od 1 do 1972 – i będzie dostarczany z certyfikatem autentyczności.

NADELECTRONICS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne