Revival Audio Atalante 4 ⸜ kolumny głośnikowe • podłogowe

Po kolumnach Atalante 5 oraz Atalante 3, francuski producent kolumn Revival Audio wprowadza do sprzedaży nowy model kolumn tej serii, model Atalante 4.

W materiałach prasowych czytamy:

Oferta ta wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu klientów na doskonale brzmiące zestawy głośnikowe, jednakże w mniejszej niż Atalante 5 obudowie. Revival Audio Atalante 4 to kolumny o bardziej klasycznym wyglądzie, zachowujące brzmieniowy charakter serii Atalante.

Przypomnijmy, że seria Atalante została pokazana po raz pierwszy w 2022 roku.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Revival Audio Atalante 4 to model trójdrożny wyposażony w 28-milimetrowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką oraz opatentowaną technologią Revival Audio ARID (Anti Reflection Inner Dome), dzięki której – jak czytamy – fale dźwiękowe generowane przez tylną stronę membrany są absorbowane do 95%. „Pierwszym w branży” ma być 130 mm głośnik średniotonowy z membraną BSC (Basalt Sandwich Construction). System dopełniają dwa 180 mm głośniki niskotonowe BSC. Producent pisze:

Dzięki wyjątkowej konstrukcji i potencjale w zakresie tłumienia, zaimplementowane przetworniki zapewniają naturalną, szybką i płynną modulację ze znakomitą dynamiką basu. Szczytem osiągnięć Revival Audio Atalante 4 jest jego ręcznie opracowana zwrotnica – wynik dziesięcioleci doświadczeń (staranne dostrojona „na-ucho”).

Atalante 4 zostały wyposażone w „najlepsze w swojej klasie komponenty”, w tym kable Van den Hul Skyline Hybrid. Do kompletu dostajemy zestaw nóżek „premium spike”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak zapewnia producent, Atalante 4 bazują na „brzmieniowym dziedzictwie poprzednich głośników” z tej serii, jednocześnie „podnosząc poprzeczkę za pomocą nowych rozwiązań”. I dalej:

Ten pięknie zaprojektowany głośnik podłogowy łączy klasyczne detale projektowe z nowoczesną estetyką, co czyni go stylowym dodatkiem do dużych i małych pomieszczeń. Revival Audio Atalante 4 harmonizuje z charakterystyką brzmieniową serii ATALANTE, tak że nawet po całym dniu słuchania nie mamy dość.

Revival Audio pisze, że nowe kolumny miały być „prawdziwymi dziełami sztuki sensorycznej”, czyli mają być przyjemne zarówno dla uszu, jak i oczu. Ma to się udać dzięki „starannie zbalansowanemu połączeniu stylów francuskiego i japońskiego”.

Nietypowo dla audio (a szkoda, to powinna być reguła) ich projekt plastyczny powstał we współpracy ze studiem projektowym A+A Cooren Design Studio, nagrodzonym Le French Design 100 Award francuskim studiem w Paryżu. Jak czytamy projekt z czerwonym paskiem i węzłem „od razu przyciąga uwagę również dzięki zdobieniu grawerowanym laserowo logo Revival Audio”. Obudowy kolumn wykończono dobieraną okleiną z orzecha. Maskownica jest dwuczęściowa.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Kolumny Revival Audio Atalante 4 będą dostępne w Polsce na przełomie marca i kwietnia w cenie 17 890 złotych za parę.

­→ REVIVALAUDIO.fr

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne