Nowy dystrybutor firmy HARBETH w Polsce

Od czerwca b.r. nowym dystrybutorem Harbeth Audio w Polsce jest warszawska firma SoundClub.

SoundClub jest doświadczonym dystrybutorem oferującym takie marki jak: 432 EVO, Air Tight, Tenor Audio, Soulution, Marten, Boulder, Brinkman i wiele innych. Harbeth jest najnowszym dodatkiem do jej portfolio, dobrze uzupełniającym jej ofertę. Przypomnijmy, że redaktor naczelny „High Fidelity” od wielu lat korzysta w swoim systemie referencyjnym z kolumn Harbeth M40.1 na podstawach Acoustic Revive Custom (test → TUTAJ).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Harbeth Audio produkuje – nieprzerwanie od ponad 40 lat – monitory głośnikowe będące efektem ciągłych prac rozwojowych, rozpoczętych przez założyciela firmy – H.D.Harwooda, inżyniera BBC i szefa jej działu R&D, a kontynuowanych przez Alana Shaw, aktualnego właściciela firmy i jej głównego konstruktora.

Firma powstała w celu komercjalizacji wyników badań zespołu inżynierów BBC nad idealnym monitorem głośnikowym. Dziedzictwo BBC, na które powołuje się aktualnie wielu producentów, było dla Harbeth doskonałym punktem wyjścia do dalszych systematycznych prac rozwojowych. Dzięki nim Harbeth – jako jedyny na świecie – dysponuje wyjątkowym materiałem do produkcji membran głośnikowych RADIAL2, będącym rozwinięciem koncepcji inżynierów BBC i efektem największego na świecie projektu badawczo-rozwojowego w tym zakresie.

W materiałach prasowych czytamy:

Ponad 40 lat stałych udoskonaleń koncepcji BBC powoduje, iż brzmienie monitorów z logo Harbeth jest znacznie bardziej przejrzyste, żywe, dynamiczne, otwarte a przede wszystkim bardziej naturalne niż ich historycznych protoplastów dzięki czemu np. model P3ESR XD jest powszechnie uznawany za najwybitniejsze współczesne rozwinięcie klasycznego monitora BBC Ls3/5a.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wszystkie monitory Harbeth są – niezmiennie od 1977 roku – produkowane w fabryce Harbeth w Wielkiej Brytanii. Konsekwentnie są to wyłącznie konstrukcje podstawkowe o cienkościennej, „grającej” obudowie, skręcanej ręcznie przez długoletnich i wysoce wykwalifikowanych pracowników firmy. Istotnym etapem procesu produkcji jest szczegółowa kontrola jakości. Każdy przetwornik i zwrotnica podlega indywidualnym pomiarom, po których są one parowane. Pomiarom podlegają ponownie kompletne pary monitorów po ich ręcznym montażu. Wszystkie pomiary są zachowywane w archiwum Harbeth zawiera szczegółowe dane o setkach tysięcy par monitorów wyprodukowanych od lat 80-tych ubiegłego wieku.

Oferta

Aktualna oferta Harbeth obejmuje pięć modeli monitorów z serii XD (eXtended Definition) wprowadzonej w 2020 r. jako rozwinięcie wcześniejszej serii rocznicowej. Wszystkie modele łączy zastosowanie przetworników z membraną wykonaną z materiału RADIAL2 – odpowiedzialnego za referencyjną wierność odtwarzania kluczowego zakresu pasma czyli tonów średnich. W referencyjnym, 3-drożnym modelu M40.3 XD za bas odpowiedzialny jest 30-cm przetwornik, również pochodzący z produkcji własnej Harbeth. Obudowy wszystkich modeli są wentylowane do przodu, za wyjątkiem modelu P3ESR XD pracującego w obudowie zamkniętej.

Nowym dystrybutorem produktów Harbeth w Polsce został w czerwcu b.r. warszawski SoundClub. Monitory Harbeth dostępne będą w salonach autoryzowanych dealerów Harbeth od lipca b.r. SoundClub zapewnia również obsługę gwarancji producenta dla wszystkich produktów Harbeth kiedykolwiek sprzedanych w Polsce.

HARBETH.co.uk

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne