Nowe subwoofery Klipscha

Amerykańska firma Klipsch wprowadza do sprzedaży cztery nowe subwoofery.

Dopełniając swoją ofertę kolumn do kina domowego zaproponował subwoofery aktywne z technologią o firmowej nazwie Aerofoil. Najnowsze produkty pochodzą z serii Reference Premiere, ale – jak czytamy w materiałach prasowych – z powodzeniem można je stosować również w innych systemach.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Cztery nowe modele różnią się między sobą mocą oraz wielkością membrany. Mamy wybór między 10, 12, 14 oraz 16-calowym przetwornikiem. Najmniejszy model ma moc 300 W RMS, a największy aż 800 W RMS. Ich wygląd jest podobny, a nowością w nich są mocniejsze wzmacniacze w klasie D oraz bas-refleks w technologii Aerofoil, która ma zapewniać szybszy i dokładniejszy bas. Producent mówi również o tym, że ich zaletą jest również możliwość podpięcia modułu bezprzewodowego Klipsch WA-2, dzięki któremu prześlemy do nich sygnał bez kabli.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

» Klipsch RP-1000SW wyposażono w przetwornik o bardzo długim skoku i o średnicy 10 cali, o mocy 300 W RMS oraz 600 W mocy szczytowej. Zapewnia on zejście do 19 Hz przy -3 dB, a najwyższa częstotliwość, na jaką możemy liczyć to 131 Hz.

» Klipsch RP-1200SW to większy brat powyższego modelu, z przetwornikiem o bardzo długim skoku i o średnicy 12 cali. Jego moc wynosi 400 W RMS oraz 800 W mocy szczytowej. Najniższa częstotliwość przy spadku -3 dB, według producenta, to 16,5 Hz.

» Klipsch RP-1400SW to drugi co do wielkości subwoofer z linii Reference Premier. Jego 14-calowy przetwornik posiada bardzo długi skok, a wzmacniacz zapewnia do 500 W RMS oraz do 1 kW mocy szczytowej. Dolna częstotliwość przenoszenia, przy spadku -3 dB, wynosi 16 Hz. 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Największy spośród tej grupy » Klipsch RP-1600SW ma przetwornik o średnicy 16 cali, a maksymalna moc, jaką osiąga wynosi 1600 W w szczycie, przy 800 W RMS. Potrafi zejść aż do 14,5 Hz przy spadku -3 dB. Waży on aż 50,3 kilograma.

Wszystkie cztery modele wkrótce będą dostępne W SALONIE Q21 oraz u innych certyfikowanych sprzedawców.

www.KLIPSCH.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne