Estelon Aura. Nowe kolumny z Estonii

Mająca swoją siedzibę w Talllinie, stolicy Estonii, firma Estelon proponuje nowy, stosunkowo niedrogi model kolumn.

Jak czytamy na jego temat w materiałach prasowych, projektując model AURA firma podążyła za filozofią projektowania wszystkich głośników Estelon, czyli wzięła pod uwagę akustykę rzeczywistych wnętrz. Dzięki temu nowy model „zapewnia wciągające i urzekające wrażenia dźwiękowe, jak żaden inny głośnik tej wielkości”. Jak czytamy, Alfred Vassilkov zaprojektował AURĘ z niezwykłą dbałością o szczegóły, „wykorzystując najnowocześniejszą technologię i unikalne funkcje”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jedną z wyróżniających się cech modelu AURA jest jego charakterystyczny kształt, który nie tylko pełni funkcje estetyczne, ale także akustyczne. Zaawansowana geometria powierzchni zapewnia mu właściwości, które „pozwalają uzyskać trójwymiarowy pejzaż dźwiękowy”. Brak równoległych ścianek sprawia, że ​​z przetworników „wydobywa się tylko czysty i niewzruszony dźwięk”.

W materiałach prasowych czytamy:

AURA to coś więcej niż tylko głośnik; to dzieło sztuki, które łączy formę i funkcję, aby zapewnić niezrównane wrażenia dźwiękowe. Jest dostępny w białym i czarnym wykończeniu, a dołączona maskownica magnetyczna sprawia, że ​​jest to wyrazisty akcent wnętrza dzięki wyjątkowo eleganckiemu wzornictwu.
AURA z pewnością zmieni zasady gry w świecie audio!
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

26-milimetrowy (1″) głośnik wysokotonowy Scan-Speak Illuminator z tekstylną kopułką ma symetryczny system napędowy, zapewniający – jak mówi producent – wyjątkową jakość dźwięku i liniowość, niezależnie od tego, czy muzyka jest odtwarzana przy wysokim, czy niskim poziomie głośności. Głośnik ten ma się wyróżniać szybkością i wysoką rozdzielczością. Krzywizny obudowy wraz z falowodem głośnika wysokotonowego eliminują, jak czytamy, negatywne skutki odbicia fal, dzięki czemu „kierunkowość głośnika jest jednorodna i szeroka”. Falowód głośnika wysokotonowego ma złożony eliptyczny kształt i jest precyzyjnie dostrojony, aby pasował do tego konkretnego przetwornika firmy Scan-Speak.

Głośnik nisko-średniotonowy 130 mm (5″) firmy Satori wykorzystuje membranę wykonaną z egipskiego papirusu, aby „uzyskać przejrzystość i bezproblemowe dostarczanie dźwięku”. Wentylowana, aerodynamiczna obudowa z odlewu aluminiowego zapewnia optymalną wytrzymałość i niską kompresję. Przetwornik ma miękkie, gumowe zawieszenie o niskim tłumieniu, a jego neodymowy system napędowy jest zoptymalizowany pod kątem niskich zniekształceń.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Innowacyjna konstrukcja URA umożliwia wbudowanie potężnego 10-calowego głośnika niskotonowego w podstawę głośnika (skierowanego w dół), co – jak zapewnia producent – zapewnia bogatą i płynną reprodukcję basów; jest to głośnik niskotonowy firmy Faital. Ma on częściowo sprasowaną papierową membranę, która „zapewnia czyste i zwarte niskie częstotliwości”. Zakrzywiona płyta podstawy umożliwia akustyczne połączenie dolnego głośnika niskotonowego z podłogą. Stopki/kolce izolacyjne są umieszczone w rogach w odpowiedniej odległości, która zapewnia niezbędną stabilność głośnika. Wreszcie, konstrukcja podstawy i wysokość przetwornika nad podłogą umożliwiają prawidłowe rozchodzenie się basu przez szczelinowe otwory, nawet gdy głośnik jest umieszczony na grubej wykładzinie.  

Specyfikacja techniczna
  • Typ: 3-drożny głośnik pasywny, obudowa zamknięta
  • Pasmo przenoszenia: 35 – 25 000 Hz
  • Moc znamionowa: 200 W
  • Impedancja nominalna: 4 Ω (min. 2 Ω przy 58 Hz)
  • Czułość: 90 dB/2,83 V
  • Minimalna moc wzmacniacza: 30 W
Cena: 17 500 euro/para

ESTELON.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne