Nowa wersja przewodnika po kalibracji głośników od firmy Leema Acoustics

Walijska firma Leema Acoustics zaproponowała nową wersję swojego bezpłatnego przewodnika po kalibracji głośników, zapowiadając jednocześnie zupełnie nową elektronikę jeszcze w tym roku.

Najnowsza wersja przewodnika zawiera nową, dokładniejszą metodę kalibracji ustawień kolumn, wykorzystującą pomiar laserowy. Bezpłatny przewodnik pobierania w formacie PDF, który został rozszerzony do dziewięciu stron, zawiera teraz wyczerpujące porady na temat ustawień, wraz z kilkoma łatwymi do wykonania krokami, które pomogą w konfiguracji kolumn (do pobrania TUTAJ).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

„Metoda laserowa”, która wykorzystuje jedynie taśmę maskującą, taśmę mierniczą i miernik laserowy, została zaprojektowana po to, aby pomóc miłośnikom muzyki znaleźć optymalną pozycję dla już posiadanych głośników.

Bezpłatny przewodnik po kalibracji został zaktualizowany przez firmę Leema w uznaniu znaczenia głośników jako ostatecznego interfejsu pomiędzy elektroniką i słuchaczem. Poradnik ten, pierwotnie stworzony podczas lockdownu w 2020 roku przez Andy’ego Moore’a z firmy Leema, wykorzystuje sprawdzoną w czasie kalibrację „metody siatki”, opartą na jego, ponad 30-letnim, doświadczeniu w branży.

Chociaż firma Leema Acoustics nie produkuje już głośników, ma długą, związaną z nimi historię: pierwszym produktem firmy był kompaktowy, pięciolitrowy mikromonitor Xen. Komentując jego narodziny, założyciel Lee Taylor powiedział:

Nie mogłem znaleźć naprawdę wysokiej jakości mikromonitora do użytku domowego i studyjnego – albo miały one problemy w zakresie basu, albo w zakresie SPL. Mój wspólnik i ja postanowiliśmy więc samodzielnie taki mikromonitor zaprojektować.

Zabrałem je do komercyjnych studiów nagraniowych, aby użyć ich podczas miksowania, i inżynierowie pytali mnie: „Czy możesz je dla mnie zrobić?”. Tak narodziła się firma Leema Acoustics.

Firma zapowiada jednocześnie całą listę nowych produktów, które będą wprowadzane do sprzedaży przez cały rok 2022.

www.LEEMA-ACOUSTICS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne