MoFi StudioDAC ⸜ przetwornik cyfrowo-analogowy

MoFi Electronics, wprowadza na rynek przetwornik cyfrowo-analogowy StudioDAC.

Jak czytamy w materiałach prasowych, został on stworzony we współpracy z właścicielem firmy Mytek Audio, Michałem Jurewiczem. W materiałach prasowych czytamy:

StudioDAC oferuje wyjątkowe wrażenia odsłuchowe w bardzo przystępnej cenie. Obsługując formaty audio DSD, DXD i MQA, MoFi StudioDAC pozwala użytkownikom zanurzyć się w ulubionej muzyce z wyjątkową klarownością i wiernością. StudioDAC jest produkowany w Stanach Zjednoczonych. Urządzenie ucieleśnia niezachwiane zaangażowanie MoFi Electronics w dostarczanie wysokiej jakości komponentów audio.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Cechy szczególne (wg producenta)
  • Zaprojektowany i wykonany w USA.
  • Wiele rodzajów wejść (USB 2.0, S/PDIF i Toslink) zapewnia płynną integrację z różnymi źródłami dźwięku.
  • Pełne dekodowanie i renderowanie MQA.
  • Precyzyjny zegar taktujący o niskim poziomie szumów, pozwalający na zminimalizowanie zniekształceń jitter.
  • Filtr apodyzacyjny, który eliminuje ostre krawędzie wysokich częstotliwości i łagodzi oscylacje przed sygnałem (ang. pre-ringing).
  • Wskaźniki LED wyświetlają parametry sygnału audio i informują o jego rozdzielczości w celu łatwego potwierdzenia odtwarzania bit-perfect.
  • Zewnętrzny zasilacz zapewnia niski poziom szumów.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Urządzenie bazuje na układzie ESS Technology ESS9038Q2M i akceptuje sygnał cyfrowy PCM o wartościach od 32 kHz do 384 kHz oraz 16-32 bity, a także sygnał DSD: DSD64 i DSD128. Przetwornik zdekoduje również sygnał MQA.

Jak informuje producent, sercem StudioDAC jest precyzyjny generator zegara o niskim poziomie szumów, minimalizujący zniekształcenia jitter, mający zapewnić „niezakłócone wrażenia dźwiękowe”. Na wejściu układu D/A znajduje się cyfrowy filtr  typu anodyzacyjnego, który – czytamy – „eliminuje ostre krawędzie wysokich częstotliwości i artefakty przed sygnałem”, tworząc „naturalny dźwięk, który ściśle odzwierciedla oryginalny sygnał analogowy”. Parametry sygnału odczytamy za pomocą diód LED, podobnie jak w przetworniku Mytek Liberty II (test w „High Fidelity” → TUTAJ). W zestawie znajduje się zewnętrzny zasilacz, który ma pomóc w redukcji szumów.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

John Schaffer, prezes MoFi Electronics, mówi:

Naszym celem było stworzenie wysokiej klasy przetwornika cyfrowo-analogowego, który przewyższa jakością dźwięku to, czego można oczekiwać od przystępnej cenowo konstrukcji. Współpraca z doświadczonym i szanowanym inżynierem panem Michałem Jurewiczem z Mytek Audio, w połączeniu z niezliczonymi godzinami odsłuchów przeprowadzonych w celu starannego dostrojenia brzmienia, zaowocowała tym, że MoFi StudioDAC ma przejrzysty, wciągający i czysty dźwięk, który z dumą sygnujemy nazwą MoFi Electronics.
Cena

MoFi StudioDAC ma kosztować zaledwie 599 USD. Polskiej ceny jeszcze nie znamy.

www.MOFIELECTRONICS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne