MoFi Electronics MasterPhono. Przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC

Amerykańska firma MoFi Electronics zaprezentowała MasterPhono, swój pierwszy przedwzmacniacz gramofonowy.

Jak czytamy w materiałach prasowych, został on „stworzony przez miłośników winylu dla tych, którzy chcą dokładnie i precyzyjnie odczytać i doświadczyć prawdziwej muzyki osadzonej głęboko w rowkach ich kolekcji winylowych płyt LP”.

Przedwzmacniacz bazuje na układach scalonych, ma rozbudowane możliwości regulacji obciążenia i do wyboru wejście prądowe i napięciowe. Przedwzmacniacz sterowany jest pilotem zdalnego sterowania i można go wyposażyć w drewniane boczki.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

MasterPhono został zaprojektowany przez Petera Madnicka, cenionego inżyniera dźwięku, posiadającego długie i znakomite doświadczenie w branży audio. Przedwzmacniacz ma dwa fizycznie rozdzielone bloki (obwód zasilania i obwody audio) umieszczone w pojedynczej obudowie. Może współpracować z wkładkami MM i MC, dzięki wejściu prądowemu, także z wkładkami MC o ultraniskiej impedancji.

Dodatkowym atutem urządzenia mają być oddzielne wejścia/wyjścia zbalansowane i single-ended oraz mnogość konfigurowalnych przez użytkownika ustawień, dostępnych za pośrednictwem panelu przedniego. Wielofunkcyjne mierniki ze wskaźnikami wychyłowymi podkreślają – jak mówi producent – „prawdziwie analogowy charakter MasterPhono”. Wreszcie, wejście USB umożliwia korzystanie z nowych funkcji i aktualizacji oprogramowania, gdy tylko staną się one dostępne.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze:

Cel jaki postawili przed sobą konstruktorzy MasterPhono był prosty: zbudować urządzenie które odtworzy muzykę w taki sposób by dorównać integralności dźwiękowej osiąganej przez znane na całym świecie reedycje winylowe MFSL. Wymagało to ponad roku prac badawczo-rozwojowych i budowania prototypów. Podczas ostatnich targów AXPONA 2023, MasterPhono został publicznie zademonstrowany, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem, a wszyscy byli zgodni co do jego absolutnej muzykalności i nieprawdopodobnej ciszy „czarnego tła”.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

I dalej:

Niezliczeni uczestnicy byli zafascynowani zarówno zestawem funkcji, jak i jakością wykonania. Zasadniczo, był on wysoko na liście życzeń firmy od momentu powstania MoFi Electronics prawie dekadę temu. Cytując projektanta Petera Madnicka: Jestem pewien, że zgodzisz się, że jest to niezwykły produkt, który może dać ci nowe poczucie tego, co tak naprawdę zawiera dobry kawałek winylu, ale do tej pory był przed tobą ukryty. Tak, jest aż tak dobry!
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Najważniejsze  cechy (wg producenta)
 • Zarówno standardowe wejście sygnału wejście napięciowe jak i wejście prądowe do użytku z wkładkami gramofonowymi o niskiej impedancji źródłowej, jak i o ultra niskiej impedancji (Trans-impedance dynamic loading) realizowane są łącza poprzez RCA i XLR.
 • Konstrukcja o fizycznie rozdzielonych obwodach zasilania i obwodach audio zapewniająca ekstremalnie niski poziom zakłóceń. 
 • 4 przełączalne poziomy wzmocnienia: 40 dB, 50 dB, 60 dB i 70 dB.
 • 10 przełączalnych regulacji impedancji obciążenia w tym “Custom” poprzez znajdujące się na tylnym panelu łącze RCA.
 • Konstrukcja w pełni zbalansowana, analogowa i wykorzystująca wyłącznie elementy dyskretne od wejścia do wyjścia. Obwód sprzężony z prądem stałym i sterowany serwomechanizmem od filtru górnoprzepustowego do gniazd wyjściowych.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
 • Pasywny korektor RIAA wykorzystujący „wyselekcjonowane elementy”: kondensatory polistyrenowe i polipropylenowe NOS o tolerancji lepszej niż 1%, a także wszystkie rezystory w krytycznych dla precyzyjnego filtrowania i regulacji napięć miejscach z tolerancją 0,1% lub 0,5%.
 • Kaskadowe stopnie regulacji napięcia pomagają osiągnąć najniższy możliwy poziom szumów.
 • Zdalne sterowanie obejmujące: wybór wejścia, regulację wzmocnienia, wyciszenie, tryb mono, obsługę miernika i uruchomienie filtru subsonicznego.
 • Mierniki wychyłowe dla lewego i prawego kanału do monitorowania poziomu wyjścia i ustawień kalibracji.
 • „Ekstremalnie precyzyjna” korekcja RIAA zapewniająca dokładność ±0,05 dB i pasmo przenoszenia 10 Hz–50 kHz (± 0,20 dB).
 • S/N Ratio (ważony filtrem A): 93 dB dla wkładek MM i 85 dB dla wkładek MC.
 • Wymiary (w x h x d): 43,2 x 8,9 x 40 cm; waga: 6,8 kg.

www.MOFIELECTRONICS.com

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

 «●»

Poprzednie

Następne