MC Diamond – najbardziej zaawansowana wkładka Ortofona

Duński Ortofon zaprezentował swoją najdroższą wkładkę gramofonową, model MC Diamond.

Wyposażona została w tytanowy korpus, poprawiony system magnesów, diamentowy wspornik i nowe gumowe zawieszenie. Jak mówi Leif Johannsen, dyrektor ds. akustyki i badań w Ortofonie, „To jest muzyka, o jakości jakiej nigdy wcześniej nie słyszałeś – najbardziej autentyczne doświadczenie winylowe na świecie”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Co nowego

⸜ Zawieszenie

W nowej wkładce zastosowano  przeprojektowany system zawieszenia o firmowej nazwie Ortofon Wide Range Damping System (WRD). Nowa formuła mieszanki gumowej oparta jest na wysokiej jakości wypełniaczu nano Multi Wall Carbon Nano Tube (MWCNT). Jak czytamy w materiałach prasowych, nowa mieszanka na bazie MWCNT oferuje pożądane właściwości mechaniczne, które pozwalają na optymalną interakcję między podatnością a tłumieniem, co ma poprawić stabilność pracy i jakość odtwarzania.

Korpus

Korpus wkładki MC Diamond jest wykonany z tytanu i powstał przy użyciu techniki selektywnego topienia laserowego (SLM) . Technika ta pozwala na precyzyjną kontrolę gęstości korpusu, co zapewnia niezwykle wysokie tłumienie wewnętrzne, a co za tym idzie znaczną redukcję drgań.

⸜ System magnetyczny

Producent pisze: „System magnetyczny wkładki MC Diamond łączy w sobie wybrane materiały, zoptymalizowaną geometrię i niezrównaną spójność, które to zapewniają nieporównywalną z niczym i niezrównaną wydajność. W połączeniu z niemagnetyczną armaturą, rezultatem są żywe, bardzo dokładne reprodukcje dźwięku definiowane przez niemal nieograniczoną wymiarowość”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Igła

We wkładce MC Diamond wykorzystano szlif Ortofon Replicant 100. Igła typu Line Contact wyróżnia się wąską i długą powierzchnią styku, która jest jak najbardziej zbliżona do oryginalnego noża tnącego lakier.

Wspornik

We wkładce MC Diamond zastosowano wspornik diamentowy, który w połączeniu z Ortofon Replicant 100 ma zapewnić „ekstremalną przejrzystość, szybkość i precyzyjną odpowiedź o skali wykraczającej daleko poza jakąkolwiek inną kombinację”. Wspornik Diamond, jak zapewnia producent, oferuje najlepszą możliwą powierzchnię styku między igłą a twornikiem dzięki swojej twardości i krystalicznej strukturze. 

ORTOFON.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne