Ogrody, roboty i falochrony – wrzesień z GAD Records

Wydawnictwo GAD Records poinformowało o nowych tytułach na jesień.

To zasłużone dla polskiej muzyki wydawnictwo ma cztery nowe tytuły, których premiery zaplanowano na koniec września: CompletoriumPurpurowa bossa”, Ogród Wyobraźni1979-1983″, Breakwater „Breakwater” oraz Władysław KomendarekŻycie robotów”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W ramach współpracy z Warner Music Poland, dbającym o katalog Polskich Nagrań, GAD sięgnął po niezwykle subtelny i piękny album Completorium, Purpurowa bossa. Gitara akustyczna, kontrabas, okazjonalnie saksofon – to wystarczy by wykreować uroczny, intymny nastrój. W sam raz na jesienne wieczory!

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wiele osób pytało wydawcę o kolejnych wykonawców z lat 80., a także o kolejne nagrania z Jarocina. Przygotowany box Ogrodu Wyobraźni odpowiada na oba pytania. W ramach albumu 1979-1983 zebrano (na czterech CD!) wszystkie zachowane nagrania klasycznego składu Ogrodu Wyobraźni. Są tu sesje radiowe, są znane już materiały z festiwalu Rock Jamboree, ale też występy z Jarocina (1980, 1981 i 1983). Są wreszcie unikatowe nagrania z prób i innych koncertów. Po prostu – Ogród Wyobraźni w wersji definitywnej.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

GAD nie pozwala odpocząć fanom fusion. Po sierpniowej wycieczce do Czechosłowacji (reedycja debiutu Energit) tym razem wybieramy się do Szczecina. Zespół Breakwater działał na przełomie lat 70. i 80. Nie doczekał się żadnej płyty, co właśnie nadrabiamy, zbierając ich nagrania radiowe z Opola, Lublina i Szczecina.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

I wreszcie kolejna pozycja dla fanów el-muzyki. Niepublikowany album Władysława Komendarka z 1990 roku, Życie robotów, ukazuje się pierwszy raz na CD oraz – tak, jak było to pierwotnie planowane – na kasecie. Jest ich tylko 100, więc kto pierwszy – ten lepszy.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak dowiadujemy się z newslettera, wydawca wraca do pracy, zgrywania ponad 300 taśm (o tym więcej za miesiąc) i układaniu kolejnych koncertowych przygód SBB.

KULTOWENAGRANIA.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne