Marantz MODEL 40n. Nowy wzmacniacz zintegrowany

Japońska firma Marantz zaprezentowała dziś swój nowy wzmacniacz zintegrowany, MODEL 40n.

Jak czytamy w materiałach prasowych, „nowy wzmacniacz wyznacza standardy wyjątkowej jakości dźwięku, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do ogromnej biblioteki cyfrowej muzyki, podcastów i nie tylko”. Urządzenie jest nie tylko wzmacniaczem, ale i odtwarzaczem plików oraz „dakiem”, dlatego wystarczy para kolumn, aby zbudować na jego bazie kompletny system stereo.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Funkcjonalność

Nowy wzmacniacz Marantza wyposażony został w wejścia analogowe i cyfrowe, w tym w przedwzmacniacz gramofonowy MM Marantz Musical Phono EQ. Do urządzenia można podłączyć również odbiornik TV, ponieważ MODEL 40n wyposażony został w wejście HDMI ARC (Audio Return Channel). W ten sposób otworzono drzwi do oglądania filmów z streamingowych z lepszym niż z TV dźwiękiem.

System można rozbudować dodając do niego subwoofer – wzmacniacz został wyposażony w wyjście dla subwoofera z regulacją odcięcia zwrotnicy

MODEL 40n został zaprojektowany do pracy jako główny hub dla jednego lub kilku pomieszczeń. Dzięki technologii HEOS Built-in można przesłać dźwięk do dowolnego pomieszczenia, wykorzystując do tego głośniki obsługujące platformę HEOS. Odtwarzanie dźwięku w całym domu działa nie tylko w przypadku muzycznych serwisów streamingowych, ale także z dowolnego komponentu podłączonego do MODEL 40n, w tym gramofonu.

Technika

„Głęboko wierzę, że nie musisz być audiofilem, aby cieszyć się bogatym, ciepłym dźwiękiem” – powiedział Joel Sietsema, prezes Marantza. „Dzięki MODEL 40n uzyskaliśmy jeszcze większą równowagę między tym, z czego jesteśmy znani – naszym wyjątkowym dźwiękiem – z subtelną prostotą, wspaniałym designem, nowoczesnymi technologiami i mocą. Ten produkt jest naprawdę idealny dla tych, którzy oczekują doskonałej wydajności, jednocześnie doceniając wyrafinowanie zawarte w prostocie i łatwości użytkowania.”

Wzmacniacz bazuje na nowo opracowanych wzmacniaczach mocy pracującego w klasie A/B, o mocy 70 W na kanał (8 Ω). Znajdziemy w nim większy niż w poprzednich modelach transformator zasilający, a cztery tranzystory wyjściowe na kanał oraz bardzo krótkie ścieżki sygnałowe obniżają impedancję wewnętrzną.

W MODELU 40n zaimplementowano autorskie moduły wzmacniaczy HDAM.

Dostępność i cena

Marantz MODEL 40n będzie dostępny w dwóch wykończeniach: Marantz Black i Silver Gold w cenie detalicznej 11 999 zł u autoryzowanych dealerów Marantz od marca 2022 roku.

www.MARANTZ.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne